Menu Zamknij

Aranżacja ogrodu, która cieszy każdego dnia

Wypoczynek

Własny ogród jest bardzo przyjemną sprawą, dzięki której popołudniowy odpoczynek może nabrać nowego znaczenia. Dlatego tak ważne jest zadbanie o aaranżowanie miejsca idealnego do odpoczynku w ogrodzie. Przede wszystkim może do tego służyć komplet wypoczynkowy ustawiony na tarasie lub w samym ogrodzie. Bardzo powszechnym w ostatnich latach materiałem na komplet wypoczynkowy do ogrodu są palety drewniane. Drewnian paleta charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością i mozliwością wykonania z nich różnych kombinacji i form. Do kompletu wypoczynkowego dobrze jest dołączyć także i stolik, dzięki któremu możliwe będzie urządzanie niewielkich przyjęć w ogrodzie. Jeśli natomiast ogród posiada wystarczająco dużą powierzchnię, można postawić w nim altanę. Altana daje możliwość wstawienia stołów oraz ławek, dzięki czemu możliwe będzie urządzanie nieco większych przyjęć i spotkań w gronie rodziny lub przyjaciół. Świetnym i bardzo praktycznym rozwiązaniem w ogrodach jest murowany piec, który może służyć jako gril. Jeśli posiadamy w ogrodzie miejsce, hamak będzie bardzo relaksującym i przyjemnym elementem, pozwalającym na odpoczynek i relaks z książką.

Rośliny kwitnące w ogrodzie

Ogród kojarzy się jednak głównie z kwitnącymi roslinami, które zachwycają każdego dnia. Wybierając rośliny do ogrodu warto sprawdzać dokładnie ich wymagania oraz warunki, które powinniśmy spełniać dla ich możliwie jak najlepszego rozwoju i kwitnienia. Przed posadzeniem wszystkich roślin powinniśmy mieć świadomość na temat nasłonecznienia w każdym zakątku ogrodu. Bardzo pięknym i funkcjonalnym rozwiązaniem jest stworzenie własnego skalniaka lub rabaty. W ten sposób dbanie o rośliny jest znacznie łatwiejsze i określone pewnymi zasadami. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest zaaranżowanie ogrodu według kolejności kwitnięcia poszczególnych roślin. To znaczy, że o każdej porze roku w którymś zakątku ogrodu będą kwitły piękne rośliny. Należy pamiętać, że drzewka owocowe także potrafią pięknie zakwitnąć, a ponadto zapewniają potrzebny czasem w ogrodzie cień. Drzewka owocowe, które są zadbane i odpowiednio wypielęgnowane mogą obrodzić w pyszne owoce, które wykorzystamy w kuchni. Wszystkie kwitnące rośliny, które posiadamy w ogrodzie, może użyć jako ozdoby do swojego domu. Wystarczy wstawić kwiaty do wazonu z wodą i podcinać trochę łodygi, dzięki czemu będą dłużej stały ciesząc nas każdego dnia.

Inne funkcje ogrodu

W ogrodzie poza odpoczynkiem oraz podziwianiem kwitnących roślin, możemy także dokonywać innych czynności. Między innymi może to być uprawa własnych warzyw. Jeśli są to warzywa wymagające specjalnej wilgotności i klimatu, należy zamontować specjalną folię do warzyw. W przypadku, gdy warzywa wymagają uprawy na grządkach, ważne jest, aby regularnie je nawozić, pielić oraz podlewać. Pozwolenie chwastom na zarośnięcie naszych warzyw, może całkowicie zepsuć efekty starań i wykonanej już pracy w ogrodzie. Czasem rośliny w ogrodzie służą także jako żywopłot. Najlepiej do tego jest wybierać te o szybkim wzroście, które nie wymagają zbyt wielkiego zaangażowania każdego dnia.