Menu Zamknij

Artystyczny styl wnętrzarski dla ludzi z klasą

Ludzie mają różne zainteresowania i pasje, wieloma rzeczami się fascynują. Niektóre pasje towarzyszą im od lat szkolnych, inne pojawiają się dopiero w starszym wieku. Warto jednak poświęcić się swoim pasjom, otaczać się w swoim domu rzeczami, które będą o tej pasji wiele mówić. Można zauważyć, że coraz więcej ludzi w każdym wieku, pasjonuje się sztuką. Malarstwo, rzeźba, nowatorskie figury, to wszystko jest na tyle ciekawe, że ludzie bardzo się nimi inspirują. Nic więc dziwnego, że coraz częściej urządza się domy w stylu Art Deco, w stylu który opiera się właśnie o sztukę w każdym wydaniu.

Malarstwo na przełomie lat – idealna ozdoba ścian

Styl Art Deco, to styl bardzo ekskluzywny, na który nie każdy może sobie pozwolić. Wnętrza urządzone w tym stylu, są bogate w drogie dzieła sztuki i eleganckie antyki. Ściany w takich pomieszczeniach, są przyozdobione malarstwem na przełomie lat. Każdy miłośnik sztuki, ma swój ulubiony dział w malarstwie, jedni się fascynują malarstwem barokowym, inni pejzażowym, jeszcze inni wolą malarstwo współczesne czy portrety. Obrazami można przyozdobić każdą ścianę, idealnie będą się one prezentować w holu, na klatce schodowej, w domowej biblioteczce, w salonie czy w sypialni. Jeśli obrazy są oryginalne, wówczas efekt jest piorunujący. Ale jeśli nie stać nas na oryginalne obrazy, można się wtedy pokusić o reprodukcje.

Meble w formie antyków

We wnętrzach urządzonym na styl Art Deco, nie może zabraknąć luksusowych i bardzo eleganckich mebli. Najlepiej jeśli są to antyki, stare meble zachowane w bardzo dobrym stanie albo dobrze odrestaurowane. Takie meble to najczęściej skórzane kanapy i fotele, ciężkie, dębowe stoły i stoliki, duże przeszklone komody i witryny, czy biblioteczki. Wybór takich mebli jest bardzo duży w komisach i nie tylko. Można bez problemu znaleźć meble na swoją kieszeń, w bardzo dobrym stanie. Warto jednak pamiętać o tym, że o takie antyczne meble, należy w odpowiedni sposób dbać i je pielęgnować, by zawsze prezentowały się jak najlepiej. Są specjalne środki czystości, przeznaczone do pielęgnowania i czyszczenia mebli antycznych.

Struktura mebli Art Deco

Meble we wnętrzach Art Deco, są bardzo charakterystyczne. Już na pierwszy rzut oka można rozpoznać po nich, że są dziełem sztuki i antykiem. Przede wszystkim uwagę zwraca ich struktura i faktura. Powierzchnię tych mebli wcześniej politurowano, dzięki temu uwidocznił się ich każdy detal i szczegół. Meble te są pięknie wykończone, mają wiele zawijasów, wgłębień i wybrzuszeń. Są one też bardzo geometryczne, zwykle określa je koło, kwadrat lub prostokąt. Geometra to także cecha charakterystyczna stylu Art Deco. Kolorystyka tych mebli to zwykle ciemny i czarny dąb lub ciemny orzech, z dodatkiem złoceń, miedzi, kości słoniowej czy masy perłowej. Nic więc dziwnego, że meble te są tak drogocenne i kosztowne.

Styl Art Deco idealnie pasuje do ludzi, którzy pasjonują się sztuką. Można nawet stwierdzić, że ich domy to jedno wielkie dzieło sztuki, które zachwyca, pasjonuje i inspiruje. Takie domy mają ludzie z klasą i wysmakowanym gustem.