Menu Zamknij

Awangarda we wnętrzach mieszkalnych

Każde mieszkanie ma swój własny, niepowtarzalny charakter, który jest wiernym odzwierciedleniem charakteru jego właściciela. Ludzie o wielu pasjach, energiczni, rozrywkowi, bardzo często urządzają swoje domy w stylu awangardowym. To niezwykle ciekawy styl wnętrzarski, który z dnia na dzień staje się coraz bardziej popularny.

Cechy charakterystyczne stylu awangardowego we wnętrzach

Styl awangardowy nie może zostać nie zauważony. Jego cechą charakterystyczną jest krzykliwość, mocne i intensywne kolory na tle szarości i bieli, nowoczesne dzieła sztuki. Dlatego też wnętrza urządzone w stylu awangardowym, są prawdziwie fascynujące, czasem nawet szokujące ale z pewnością nie nudne. Charakterystyczne dla wystroju awangardowego są przede wszystkim dodatki. To one decydują o charakterze danego wnętrza. Przede wszystkim są to dodatki w formie dekoracji ściennych. Mogą to być trójwymiarowe fototapety, czarno białe zdjęcia, antyramy w których umieści się różne teksty i hasła, pozornie nie pasujące do siebie obrazy itp. Należy jednak pamiętać, że wnętrza awangardowe charakteryzują się też estetyką i schludnością. Dlatego kompozycje ścienne i nie tylko, muszą być bardzo spójne i monotematyczne.

Dla kogo styl awangardowy?

Mieszkania urządzone w stylu awangardowym, są przeznaczone głównie dla osób, które lubią się wyróżniać z tłumu. Dla typowych indywidualistów, którzy cenią sobie własną przestrzeń, nie lubią ograniczeń i narzuconych kanonów i trendów. Dla osób poukładanych, którzy mają ściśle określony charakter, które nie lubią nudy i klasycznego wystroju wnętrz. Wnętrza awangardowe tworzą kontrasty, ale w bardzo specyficzny sposób. Szare ściany, z czarno białymi dekoracjami, przełamuje się zwariowaną dekoracją ogromnych okien. Taką dekoracją może być roleta rzymska w intensywnym odcieniu błękitu, zieleni czy czerwieni. Na podłodze może się znaleźć duży dywan, w geometryczne wzory a na komodzie można ustawić nietypowe i wyjątkowe okazy sztuki nowoczesnej. Zwłaszcza artyści z zamiłowania, urządzają swoje mieszkania w stylu awangardowym. Otaczają się w nich rzeźbami, figurami, obrazami, które charakteryzują różnorodną sztukę. Dzięki temu wnętrza te mają swoją duszę, ma się wrażenie, że tętnią życiem.

Motyw zwierzęcy we wnętrzach awangardowych

Nieustannie też we wnętrzach awangardowych, króluje motyw zwierzęcy. Lamparcie centki, zebry czy tygrysie paski, to idealne wykończenie awangardowych wnętrz. Producenci dodatków i dekoracji do wnętrz, tworzą coraz więcej produktów z motywem zwierzęcym. Dzięki temu można do mieszkania kupić pufy z motywem zwierzęcym, koce, poduszki, zasłony, rolety, obrusy i bieżniki, narzuty na łóżka, pojemniki, lampy i wiele innych tego typu dekoracji do wnętrz. Pamiętając o estetyce wnętrz awangardowych, należy pamiętać o tym, by trzymać się jednego motywu zwierzęcego i ewentualnie go powielać na innych elementach dekoracyjnych.

Wnętrza awangardowe są wyjątkowe, wie o tym każdy, kto chociaż na chwilę w takim wnętrzu przebywał. Na długo też pozostają w pamięci, a przebywanie w nich dostarcza niezapomnianych wrażeń estetycznych i zmysłowych.