Menu Zamknij

Dla kogo wnętrza eklektyczne?

Ludzie mają różne charaktery, co widać po stylu ich ubierania się, po zachowaniu a także po ich domach. Właśnie w swoich domach otaczają się przedmiotami i kolorami, które pasują do ich charakteru. Dlatego odwiedzając czyjś dom, można kogoś dobrze poznać i przekonać się co lubi, co go inspiruje i jak wypoczywa w zaciszu swojego domu.

Domy osób chaotycznych, ciekawych, energicznych

Osoby pełne temperamentu, mają bardzo interesująco urządzone domy i mieszkania. Styl w jakich najczęściej urządzają oni pomieszczenia w swoich domach, jest stylem eklektycznym. Styl ten jest pomieszaniem i poplątaniem wielu różnych stylów, w sposób wyważony i precyzyjny. Dlatego też właśnie jest on tak ciekawy i inspirujący. Wnętrza urządzone w stylu eklektycznym w żaden sposób nie są nudne. Wręcz przeciwnie, bardzo dużo się w nich dzieje. Są to wnętrza kolorowe, funkcjonalne, przestronne, bardzo komfortowe. Można w nich znaleźć pomieszanie dwóch albo i więcej stylów dekoratorskich.

Najczęstsze połączenia stylów w wnętrzach eklektycznych

Wnętrza eklektyczne są mieszaniną różnych stylów, które tworzą w odniesieniu do siebie spory kontrast. To jakie style się ze sobą połączy, zależy od indywidualnego gustu właścicieli domu czy mieszkania. Można jednak zauważyć, że jest kilka standardowych opcji, które zawsze się w takich wnętrzach sprawdzają. Bardzo często łączy się ze sobą styl nowoczesny ze stylem glamour. To połączenie jest bardzo harmonijne i doskonale się uzupełnia. Takie połączenie to szare lub białe ściany, dużo wolnej przestrzeni, ekskluzywne meble wykończone na wysoki połysk ale też kilkanaście gustownych dodatków w złocie, srebrze, z brokatem czy kryształkami. Innym ciekawym połączeniem, może być styl klasyczny ze stylem rustykalnym. Wnętrza klasyczne są bardzo przytulne i ciepłe, jeśli doda się do nich bielone, postarzane meble i dodatki, całość będzie się prezentowała bardzo dobrze. Jeszcze innym połączeniem może być połączenie stylu nowoczesnego ze stylem klasycznym. W takich wnętrzach eklektycznych, będzie panowała stonowana ciepła kolorystyka, ale nie zabraknie w niej eleganckich mebli, najlepiej skórzanych a także ciekawych dodatków, które będą przykuwać uwagę.

Kolorystyka wnętrz eklektycznych

Jak już wyżej wspomniano, wnętrza eklektyczne są bardzo nowatorskie, często awangardowe. Może w nich panować różnorodna kolorystyka, wszystko zależy od tego, jakie style się ze sobą wymiesza. Bardzo często takie wnętrza są bardzo kolorowe, ale wcale tak nie musi być. Bo jeśli połączy się ze sobą styl rustykalny i styl klasyczny, wtedy wnętrze to będzie dosyć stonowane i ciepłe, bardzo naturalistyczne. Ale jeśli połączy się styl nowoczesny ze stylem boho, wtedy wnętrze będzie eksplodować kolorami, strukturami i formami. Bardzo rzadko wnętrza eklektyczne mają jednostajną kolorystykę, częściej są bardzo żywe i kolorowe.

Wnętrza urządzone w stylu eklektycznym, na każdym zrobią wrażenie. Na pozór może się wydawać, że w takich wnętrzach nic do siebie nie pasuje, ale to właśnie jest styl eklektyczny, jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny.