Menu Zamknij

Gdzie szukać oryginalnych ozdób naszych czterech ścian?

Gdzie szukać oryginalnych ozdób naszych czterech ścian?

Kiedy człowiek, jako gatunek, porzucił koczowniczy tryb życia i osiedlił się w jednym miejscu, zaczął gromadzić różne przedmioty. Niektóre z nich były bardzo przydatne i potrzebne, inne zaś, miały na celu jedynie wpływać na atrakcyjność wnętrza. Tak naprawdę ozdoby są z nami od tysięcy, jak nie dziesiątków tysięcy lat. Domowe ozdoby możemy znaleźć już w starożytnej Mezopotamii czy Egipcie. Pokazuje to, jak dla naszego gatunku, ważnym jest, aby ustrajać i upiększać wnętrza miejsc gdzie mieszkamy i które nazywamy domem.
Minęły tysiące lat, a w tej kwestii nic, tak naprawdę się nie zmieniło. Ludzie nadal dekorują swoje mieszkania i domy, tak jak robili to tysiące lat temu. Oczywiście ozdoby i dekoracje zmieniły się diametralnie, ale głód nowinek oraz nowych bibelotów, które postawimy czy powiesimy u siebie, pozostaje niezmiennie taki sam. Ale gdzie szukać tych nowych ozdób. Jak wiadomo, najbardziej zależy na tym, żeby dekoracje były jak najbardziej oryginalne oraz niespotykane. To właśnie ten element, jest tutaj kluczowy, bo to on wprawia w zachwyt naszych gości. Kiedy kupimy obrazek na bazarze obok naszego bloku, to wiadomym jest, że raczej nikogo on nie zachwyci. Przecież taki bibelot może mieć każdy i to za śmieszną cenę.
Co innego jeśli mamy w swoim domu ozdobę czy dekorację, która pochodzi z innego kraju, a najlepiej z innej kultury. Wtedy od razu wartość takiej dekoracji wzrasta, ponieważ jest niecodzienna, nietuzinkowa, oryginalna. Budzi to zachwyt, ciekawość, oraz w wielu przypadkach jadowitą zazdrość.
Ale gdzie znaleźć tak wyjątkowe i oryginalne ozdoby, do naszych domów i mieszkań?

Internet, to nie tylko śmieszne koty!

Z pomocą wszystkim, którzy z uwielbieniem dekorują swoje wnętrza, przychodzi Internet.
Od kiedy zaczęła się era zakupów Online, możemy kupić w zasadzie wszystko i z każdego miejsca na ziemi. Ekskluzywność i wyjątkowość niektórych przedmiotów przestała być taka jak dawniej, ze względu, że w zasadzie teraz wszyscy, którzy mają pieniądze, mają także do nich dostęp.
Dlatego tak dużo w Internecie jest wszelkich sklepów, oferujących swoim klientom, niezwykłe i oryginalne ozdoby oraz dekoracje.
W roku 2019, prym w tej formie handlu, wiodą sklepy wysyłkowe. Taki AliExpress, czy Wish, posiadają w swoim asortymencie, bodajże wszystkie znane dekoracje oraz ozdoby.
Chcesz powiesić nad kominkiem szable, albo jakiś piękny i ekstrawagancki herb? Na pewno znajdziesz go na AliExpress albo Wish’u. W zasadzie, jedyne co nas ogranicza, w wybieraniu dekoracji do naszych wnętrze, jest jedynie nasza wyobraźnia. Warto jednak wybierać mądrze i z głową, ponieważ groch, mydło i powidło będą świadczyły tylko i wyłącznie o braku stylu, oraz artystycznej ignorancji.

Udekorować ze smakiem i dobrym gustem

Dekoracja, dekoracji nierówna. Ważne jest, aby zanim przystąpimy to szaleńczego kupowania cudów dekoracyjnych z Chin, zaplanowali i zaprojektowali swoje wnętrze z pieczołowitą dokładnością. Wtedy i tylko wtedy, będziemy mogli uzyskać efekt zachwytu, którego tak bardzo oczekujemy ozdabiając nasze wnętrza. Jeśli stawiamy na jakieś orientalne i oryginalne ozdoby, dodatki i dekoracje, ważne jest, aby wszystko było w jednym stylu. Chcesz kupić katanę na stojaku do swojego salonu? Świetny pomysł, ale reszta dekoracji też powinna być azjatycka, żeby dopełnić wnętrze. Taka spójność i jedność koncepcji, świetnie wpływa na całokształt, ponieważ na przykład, afrykańska maska w kącie, rosyjski dywan powieszony na ścianie oraz japońskie drzewko bonsai, będą się ze sobą niesamowicie gryzły.
Koncepcja powinna zawsze być na początku, dopiero później zaczynamy wyszukiwać dekoracji i ozdób, które wypełnią ten koncept. W świecie internetowych zakupów Online, nie będzie to problemem, bo wybór jest tak szeroki i wielki, że czasami zdecydować się na konkretną rzecz, jest trudniejsze niż nam się wydaje.
Warto także, zanim zdecydujemy się na taki AliExpress, czy Wish, poszukać dekoracji i ozdób nieco bliżej, ponieważ jeśli zdecydujemy się na wyżej wymienione sklepy, po pierwsze przesyłka z Chin będzie szła około 3 tygodnie, a po drugie często przychodzi nie to, czego oczekiwaliśmy, lub jakość pozostaje wiele do życzenia. A wiadomo, że zwrot z reklamacją do Chin, będzie dość ciężkim przedsięwzięciem. Dlatego też jeśli szukamy jakiś ozdób i dekoracji Online, postarajmy się wyszukiwać w sklepach, które są jak najbliżej nas. Zapewni nam to komfort, że jeśli coś przyjdzie nie takie, jakie zamawialiśmy, to oszczędzimy sobie i nerwów i czasu.
Lecz jeśli uparliśmy się na takiego AliExpress, warto czytać komentarze pod poszczególnymi produktami. Ludzie bardzo często zamieszczają zdjęcia produktów, które dotarły pod ich próg. Dzięki takim zdjęciom, jesteśmy w stanie ocenić, czy owy produkt spełnia nasze wymagania. Dlatego też kupujmy przez Internet, wszelkiego rodzaju dekoracje, ozdoby czy bibeloty, ale sprawdzajmy i bądźmy ostrożni. Jeśli, natomiast, nie mamy zaufania do zakupów przez Internet, to pozostają nam stare, dobre i sprawdzone sklepy, w których będziemy mogli kupić na pewno mniejszą ilość rzeczy, ale naocznie sprawdzimy ich jakość, zanim wydamy pieniądze. Kupowanie przez Internet jest dość ryzykowne i przypomina trochę kupowanie kota w worku. Wszystko zależy tutaj od uczciwości i sumienności sprzedawcy. Ale czego człowiek nie zrobi, żeby tylko postawić czy powiesić nową dekorację czy ozdobę. W takich wypadkach miny naszych gości, są po prostu bezcenne i warte są każdego ryzyka. Nawet takiego, jak oszustwo przy zakupach przez Internet. W końcu kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana.
Nie taki diabeł straszny, jak go malują, ponieważ tysiące osób, każdego dnia kupują i zamawiają wszelakie towary przez Internet, w tym także ozdoby i dekoracje, dlatego nie warto się obawiać i czas zacząć urządzać swoje wnętrza, dzięki internetowym zakupom!