Menu Zamknij

Jak urządzić kuchnię, po kosztach?

Jak urządzić kuchnię, po kosztach?

Zapewne wiele razy zastanawialiście się nad tym jak zmienić wygląd swojej kuchni. Mówiąc zupełnie szczerze to jest dość spory wydatek zważywszy na to, że meble kuchenne na wymiar potrafią kosztować nawet 10 000 tysięcy. Jest to dużo pieniędzy zważywszy na to, że w zwykłej meblowej „sieciówce” Możemy kupić meble nawet za 1000 zł. Dlatego warto szukać oszczędności za wszelką cenę, tylko tak będziemy mogli z głową urządzić całą kuchnię, a aranżacja wnętrza nie wyniesie nas dużo pieniędzy.

Jakie meble wybrać do kuchni?

Wiele osób inwestuje teraz z meble robione dokładnie pod wymiar swojej kuchni. Jest to skomplikowany proces i wymagający bardzo doświadczonego stolarza. Głównie dlatego, że wszystkie wymiary muszą zgadzać się co do milimetra. Jeśli jednak znajdziesz takiego specjalistę, zanim podejmiesz decyzję o meblach kuchennych na wymiar, umów się z nim na wstępną rozmowę i pomiar kuchni. Podczas takiego spotkania powinien zaproponować Ci fronty do mebli kuchennych oraz sporządzić wstępny kosztorys. Jeśli cena wykonania mebli będzie dla Ciebie przystępna, a wzory, które Ci proponuje w stu procentach spełnią Twoje oczekiwania jak najbardziej możesz podjąć tego typu kroki. Jeśli jednak wstępny kosztorys już w momencie jego sporządzania was przytłoczy, nie martw się. Jest wiele firm z gotowymi meblami, które oferują naprawdę piękne rozwiązania, za przystępne pieniądze. W większości znanych nam sklepów meblowych możemy znaleźć dział z meblami kuchennymi. Oferta mebli jest naprawdę szeroka i różnorodna, od eleganckich prostych i minimalistycznych, po ciężkie dębowe meble. W zależności od tego jaką kuchnie chcesz stworzyć w swoim domu.

Sprzęt AGD do Twojej nowej kuchni.

Jeśli jesteś już po etapie dobierania odpowiednich mebli do Twojej kuchni, należy pomyśleć o wymianie sprzętów AGD. Teraz gdy to wszystko jest na wyciągnięcie ręki, a ceny są naprawdę konkurencyjne i godne uwagi możesz wymienić zużyte sprzęty naprawdę za niewielkie pieniądze. Ceny kuchenek gazowych zaczynają się już od 1000 zł, a elektrycznych płyt indukcyjnych od 800 zł. Jest to świetna informacja, ponieważ często jakość tych urządzeń jest naprawdę dobra. W świetnej cenie możemy także znaleźć mikrofalówki i zmywarki. Ceny sprzętów AGD naprawdę idą w dół, nie ma to porównania z latami w tył. Często wymiana lodówki na nową zdaje nam się inwestycją ogromnych pieniędzy. Teraz jest to na każdą kieszeń. Jeśli jednak nie jesteś w stanie kupić od razu nowego sprzętu, sklepy z AGD mogą rozłożyć Ci spłatę sprzętu na raty, wiele znanych nam sklepów elektronicznych i z AGD umożliwia nam spłatę produktów przy oprocentowaniu rat 0%. Przecież lepiej już być nie może.

Najczęściej popełniane błędy przy aranżacji kuchni.

Idealnie zaaranżowana przez Ciebie kuchnia przede wszystkim powinna być funkcjonalna. Jeśli nie przemyślisz dokładnie ustawienia mebli i sprzętów AGD, nie będziesz w pełni użytkować kuchni. Twoja kuchnia może być urządzona w dowolnej tematyce estetycznej, ale musi być funkcjonalna i intuicyjna. Częstym problemem jest źle dobrana wysokość blatu roboczego do Twoich potrzeb. Często za niski lub za wysoki blat może spowodować, że funkcjonowanie w kuchni staje się trudne i niemożliwe. Standardowa wysokość blatu roboczego w kuchni to 85cm. Jest to optymalna wysokość pozwalająca na swobodne wykonywanie robót. Złamanie zasad trójkąta bocznego jest to kolejny podstawowy błąd. Jeśli w nieodpowiedni sposób zaaranżujesz sobie miejsce, w którym będziesz mogł/a przygotowywać posiłki, Twoja kuchnia nie będzie funkcjonalna. Zgodnie z zasadami ergonomii powinno wyglądać to następująco: przechowywanie, mycie i przygotowywanie, gotowanie i pieczenie. Miejsce do przechowywanie produktów, powinno znajdować się jak najbliżej wejścia do kuchni. Kolejną strefą powinno być przechowywanie naczyń i sztućców, filiżanek i szklanek. Strefa zmywania jest jedną z najbardziej przykuwających uwagę stref w kuchni. Zlewozmywak, to miejsce, które służy głównie do płukania i mycia warzyw. Funkcje zmywania przejęła zmywarka. Jest to prostsze i oszczędniejsze rozwiązanie. Dzięki temu zużywamy mniej wody. Kolejną przestrzenią jest kuchenka indukcyjna lub gazowa, tam przygotowujemy nasze posiłki. Powinno być to miejsce bezpieczne i odpowiednio usytuowane. To miejsce powinno zostać odpowiednio oddzielone blatem roboczym aby gotowanie i pieczenie posiłków odbywało się bezpiecznie. Jeśli te wszystkie zasady i rady weźmiemy sobie do serca stworzymy kuchnię idealną, funkcjonalną i przede wszystkim bezpieczną. Głównie te źle podjęte decyzje sprawiają, że mając nowiutką kuchnię nie jesteśmy w stanie w pełni z niej korzystać. Pamiętaj również o odpowiednim oświetleniu w kuchni. Oświetlenie musi znajdować się np. w ciągu roboczym. Ze względu na to aby mieć kompletny obraz tego co robimy. Aby wspólne posiłki odbywały się nie tylko w przyjemnej atmosferze, ale i jasnej, pomyśl nad piękną lampą nad stołem kuchennym lub wyspą.
Jeśli zmieniasz wystrój swojej kuchni, ale jest ona problematyczna z wielu względów, np. pod względem wielkości. Pomyśl o tym aby dobrze, dobrać gabaryty i wielkość mebli do Twojego pomieszczenia. Jeśli do małego pomieszczenia dobierzesz zbyt duże i toporne w wyglądzie meble, przytłoczysz je. Stanie się ono ciężkie i zagracone. Problem również istnieje w drugą stronę, jeśli do dużego pomieszczenia dobierzesz za małe i niskie meble. Pomyśl również o odpowiednich pułkach wiszących do Twojej kuchni. Świetnym patentem na przechowywanie np. kubków czy filiżanek są drewniane półki. Nie dość, że wyglądają one pięknie to jeszcze spełniają swoją funkcję. Jeśli nie masz gdzie przechowywać ziół, świetnie będą wyglądać skrzynki z ziołami na parapecie. Dzięki odpowiedniej ilości światła pozwolisz im na swobodny wzrost, a również praktyczne ułożenie nie będzie dla Ciebie problemem