Menu Zamknij

Jaki styl aranżacji wybrać do mieszkania?

Styl skandynawski

Urządzenie mieszkania w stylu skandynawskim to coraz powszechniejszy sposób, na aranżację swoich pomieszczeń. Główną cechą są jasne barwy, które najczęściej oscylują wokół odcieni szarości, bielu oraz beżu. Możliwe jest także użycie barw pastelowych, które dodadzą do wnętrza nieco żywszych kolorów. Meble, które najbardziej pasują do stylu skandynawskiego mogą być w kolorze białym lub naturalnego, jasnego drewna. Jeśli mieszkanie zostanie zaaranżowane w stylu skandynawskim, dobrze jest zadbać o oświetlenie w każdym pomieszczeniu. Dużo naturalnego światła sprawia, że pomieszczenia zyskują przestronności oraz jasności, które są charakterystyczne dla tego typu mieszkań. Akcesoria powinny być minimalistyczne i wykonane z naturalnych materiałów. Tkaniny także warto wybierać naturalne, dzięki czemu będą podkreślać całe wykończenie i jego charakter. Styl skandynawski daje możliwość zaaranżowania mieszkania w bardzo prosty i minimalistyczny sposób, który jednocześnie nadaje przytulności i ciepła.

Styl vintage

Zupełnym przeciwieństwem dla stylu skandynawskiego, może być urządzenie swoich wnętrz w stylu vintage. Coraz częściej można spotkać tego typu aranżacje, które zrobione ze smakiem mogą zachwycić. Najlepszym sposobem na wrpowadzenie ducha vintage do wnętrz jest odnawianie starych mebli, które zyskają całkiem nowy wygląd i niepowtarzalny charakter. W mieszkaniach wykończonych w stylu vintage dobrze sprawdzają się dodatki oraz akcesoria pochodzące z dawnych lat. Pamiątki rodzinne, przedmioty odnalezione w antykwariatach i bibeloty ze strychu to świetny sposób na wprowadzenie vintage do wnętrz. Jednak należy zachować umiar, tak aby wnętrze miało smak i spójność. Przesadzenie z dodatkami oraz elementami w stylu vintage, może sprawić zbyt wiele przaśności, a nawet kiczowatości.

Styl nowoczesny

Dla odważnych osób, które lubią się wyróżniać najlepszą aranżacją może być styl nowoczesny. Najlepszym sposobem jest postawienie na stonowane barwy ścian oraz podłóg, takie jak biel, szary lub granat i zaakcentowanie pomieszczenia jednym, wyrazistym elementem. Mebel o wyjątkowej i oryginalnej formie w mocnym kolorze zwróci uwagę na pierwszy rzut oka i zachwyci. Takim elementem może być kanapa, a nawet wyjątkowy dywan. Nowoczesne wnętrza charakteryzują się w ostatnim czasie geometrycznymi wzoramu na akcesoriach lub tkaninach.

Styl loftowy

W przypadku mieszkań o dużych przestrzeniach, dobrym rozwiązaniem jest aranżacja w stylu loftowym. Meble powinny być bardzo minimalistyczne, wykonane z metali z dodatkami drewnianych elementów. Na ścianach może pojawić się cegła. Ceglaną ściankę najlepiej jest wykonać z naturalnej, a nawet lekko postarzanej cegły. Podłogi, które są drewniane z naturalnego materiału, nadają klimatu i jednocześnie charakteru, który jest bardzo wyjątkowy i niepowtarzalny. Należy jednak pamiętać, że styl loftowy potrzebuje dużych powierzchni i otwartych przestrzeni. W przeciwnym razie w niewielkim mieszkaniu, może on wyglądać na całkowicie nieprzemyślaną i pochopnie wykonaną aranżację swojego wnętrza.