Menu Zamknij

Jaki styl aranżacji wybrać do swojego mieszkania?

Nowoczesnośc

Styl nowoczesny w aranżacji mieszkania może być bardzo gustowny i przede wszystkim efektowny. Meble nadające się do nowoczesnych wnetrz, bardzo często wykończone są z połyskiem, dzięki czemu zwracają uwage i przyciągaja wzrok. Każde pomieszczenie w całym domu lub mieszkaniu urządzonym nowocześnie, może posiadać swój odrębny charakter i klimat, wpisując się w spójną całość wykończenia. Nowoczesne formy, które są niepowtarzalne i oryginalne mogą stanowić główny element i akcent podkreślający styl wykończenia w naszym wnętrzu. Kolory, które najbardziej nadają się do nowoczesnych wnętrz to biel, szarość, granat oraz czerń. Wszystkie te kolory połączone ze sobą, moga wporwadzić piękno i luz jednocześnie. Tkaniny takie jak zasłony, poszewki na poduszki, koce i dywany, najlepiej jest wybierać w ciekawych i wyrazistych kolorach z ciekawymi i geometrycznymi wzorami. Urządzanie wnętrza w nowoczesnym stylu wymaga minimalizmu, ponieważ zbyt duża ilość dodatków i niepotrzebnych bibelotów wprowadza chaos i zaburza spójnośc całego wnętrza.

Styl elegancki

Styl elegancki wielu osobom, może kojarzyć się z nowoczesnością. Jednak eleganckie wnętrza wcale nie muszą być nowoczesne, aby zachwycały od pierwszego spojrzenia. Eleganckie wnętrza mają za zadanie wprawić w zachwyt i zadumę nad klasą panującą w domu. Tkaniny używane w eleganckich aranżacjach, powinny być szlachetne i o możliwie jak najwyższej jakości. Jedwab jest bardzo delikatnym i jednocześnie szlachetnym materiałem, który doskonale nadaje się do wnętrz w eleganckim stylu. Meble eleganckie zazwyczaj są ciężkie, nieco toporne i najczęściej wykonane z prawdziwego drewna. Eleganckie wnętrza moga być urządzone w dowolnym kolorze, które odcień powinien być jednak chłodny. Dzięki temu cała aranżacja będzie bardzo spójna i harmonijna. Dodatki nadające się do takich wnętrz, to między innymi obrazy, lustra oprawione w ramy, rzeźby oraz nietypowe akcesoria taie jak zegar lub roślinność.

Vintage

Najprawdziwszy styl vintage, można uzyskać w domu otrzymanym po rodzinie. Wszystkie pomieszczenia można odnawiać, zachowując ich indywidualizm i klasyczny, dawny wygląd. Często wystarczy jedynie odświeżyć niektóre elementy, aby poczuć prawdziwego ducha starego domu i jego niepowtarzalny klimat. Stare domy bardzo często posiadają także ogród. Często ogród ten jest bardzo tajemniczy i nieco zaniedbany, lecz przypomina w pewnych miejscach o swojej dawnej świetności i pieknym wyglądzie. Odnawiając więc tego typu dom, warto zadbać także o ogród, który również wpływa na odbiór całej aranżacji i może sprawić wiele radości. Kuchnia, która pamięta jeszcze doskonałe wypieki babci, nie powinna być całkowicie odmieniana i urządzana w nowoczesnym stylu. Wystarczy odnowić większość mebli i zastosować kilka nowszych technologi i rozwiązań. Dzięki temu, pomieszczenie nadal będzie miała swój niepowtarzalny i wyjątkowy charakter, a jednocześnie będzie funkcjonalne i umożliwiało codzienne przygotowywanie posiłków. Łazienka w starym domu, to jedyne pomieszczenie, które w rzeczywistości wymaga dużego remontu. Najczęściej spowodowane jest to zniszczeniem lub całkowitym brakiem instalacji wodnej. Jednak łazienkę również można urządzić w stylu vintage, wybierając odpowiednie dodatki i akcesoria, a nawet stylizowane baterie do umywalki lub wanny.