Menu Zamknij

Jakich kolorów unikać w mieszkaniu?

Jeszcze niedawno najmodniejszy był minimalizm i wszechobecna biel, ale obecnie wszystko zaczyna się zmieniać. Z pewnością powinniśmy odejść od nudnej bieli i szarości i poszukać jakiegoś ciekawszego koloru do naszego wnętrza! Co będzie najmodniejsze w 2019 roku? Jak warto pomalować ściany w naszym mieszkaniu?

Kolory roku 2019 – wykorzystaj je w swoim wnętrzu

Kolorami roku 2019 są brązy, beże i pastele. Zdecydowanie należy wykorzystać je w naszych wnętrzach. Pomalowanie ścian na nowy kolor sprawi, że nasze mieszkanie nabierze zupełnie innego charakteru. Modne jest jednak też to, żeby nie malować wszystkich ścian, a tylko ich część. Możemy też postawić na jakiś ciekawy kolor na suficie. Rok 2019 jest przede wszystkim rokiem, w którym łamiemy schematy i wyznaczamy nowe ścieżki w aranżacji wnętrz. Nie musimy obawiać się eksperymentów i próbowania czegoś nowego. Kto wie, może w ten sposób uda nam się stworzyć trendy na kolejny rok. Warto jednak pamiętać o tym, żeby trzymać się wybranej palety barw, dzięki czemu będziemy w stanie uzyskać porządne wnętrze, w którym nie będzie panował chaos. Dzięki temu nasze wnętrze będzie gustowne, ale też przytulne. Będziemy chcieli spędzać w nim jak najwięcej czasu, bo po prostu będziemy się dobrze w nim czuć. I takie jest właśnie założenie, jakim kierowali się specjaliści od aranżacji wnętrz, kiedy wybierali kolory na obecny rok.

Jakie kolory wyjdą z mody w 2019? Czego powinniśmy unikać?

Trendy zmieniają się bardzo szybko i to, co było modne kilka lat temu już dawno nie jest w trendach. Czego powinniśmy unikać w 2019? Przede wszystkim, rezygnujemy z zimnych odcieni szarości, które królowały w naszych wnętrzach kilka lat temu. Takie kolory tworzyły minimalistyczny wystrój, który nie będzie już modny. Odchodzi się też od malowania jednej ściany na wyraźny kolor. Oczywiście nadal modne są wyraźne akcenty na tle bardziej neutralnych kolorów, ale teraz powinniśmy wykorzystać to w inny sposób. Najlepszym wyjściem będzie pomalowanie ścian na pastelowe barwy i postawienie na kolorowe dodatki w postaci dywanów czy poduszek. Możemy też na tle pasteli stworzyć kolorowe, geometryczne malunki, które zastąpią obrazki. W ten sposób będziemy w stanie stworzyć ciekawą, nowoczesną aranżację, która będzie niezwykle modna i stylowa.

Nie bój się eksperymentować

Najważniejsze jednak jest to, żeby nie bać się eksperymentować w swoim wnętrzu i stawiać na kolory, które lubimy. Nie musimy ograniczać się do minimalizmu, bo ten wyszedł już z mody. Możemy naprawdę poszaleć z różnymi wzorami, na przykład kwiatowymi czy geometrycznymi, które wprowadzą trochę życia do naszego mieszkania. Oczywiście warto trzymać się jakiejś konkretnej palety barw, żeby nie okazało się, że w naszym wnętrzu zapanuje kompletny chaos, ale tak czy siak możemy tutaj bardziej poszaleć, niż w poprzednich latach. Oprócz malowanych wzorów, możemy postawić na ciekawe tapety. Będzie to prosty sposób na dopasowanie się do najnowszych trendów, bo przyklejenie tapety trwa znacznie krócej, niż ręczne namalowanie geometrycznych wzorów na naszych ścianach.