Menu Zamknij

Klasyczna odsłona wnętrz mieszkalnych

Wnętrza domów są bardzo różnorodne. Głównie dlatego, że ludzie mają różne gusta. Jest kilkanaście stylów dekoratorskich, w których można urządzić wnętrza swojego domu. Można jednak zauważyć, że zdecydowana większość właścicieli domów, wybiera pomiędzy dwoma stylami: stylem nowoczesnym i stylem klasycznym. Można też śmiało stwierdzić, że styl klasyczny od wieków cieszy się powodzeniem i ludzie na całym świecie urządzają swoje domy właśnie w tym stylu dekoratorskim.

Kolorystyka klasycznych wnętrz

Wnętrza urządzone w stylu klasycznym, są dosyć charakterystyczne. Ich naczelną cechą, jest przytulność. Klasyka kojarzy się właśnie z ciepłem, z przytulnością, z domową atmosferą. Klasyczne wnętrza idealnie nadają się do wypoczynku, sprzyja temu głównie ich kolorystyka. W klasycznych wnętrzach panuje stonowana kolorystyka, bardzo ciepła i przyjemna. Są to głównie kolory żółte, beżowe, pomarańczowe, ciepłe brązy, stonowane czerwienie, złoto i mosiądz. Kolory te mogą być ze sobą dowolnie wymieszane i połączone, takie połączenie zawsze będą się ciekawie prezentować. Kolory te odnoszą się zarówno do ścian i podłóg, jak i do mebli i dodatków.

Meble w klasycznych wnętrzach

Bardzo charakterystyczne są także meble w klasycznych wnętrzach. Ich cechą charakterystyczną jest wygoda i komfort. W klasycznym salonie nie może zabraknąć wygodnej, dużej sofy, wykończonej miękkim welurem czy innym przyjemnym w dotyku materiałem. Sofa ta powinna być przestronna i bardzo wygodna, sprzyjająca relaksowi. Jeśli chodzi o inne meble, to w wnętrzach klasycznych przeważają meble drewniane w naturalnych kolorach ziemi – brązach i beżach. Meble te są proste i klasyczne, bez żadnych błyszczących dekoracji i zbędnych dodatków. Ich prostota i nieskomplikowana forma, idealnie pasuje do takich wnętrz. Cechą charakterystyczną takich mebli, jest także solidność ich wykonania. Są to meble na długie lata, które mogą posłużyć kilku pokoleniom. W klasycznie urządzonym salonie, może się znaleźć dosyć dużo mebli. Wnętrza tego typu są zwykle nieco zagracone, ale w przyjemny sposób. Dzięki temu w pomieszczeniu tworzy się bardziej intymny klimat, jest przytulnie, ciepło i bardzo miło.

Dodatki do klasycznych wnętrz

Różnego rodzaju dodatki, w postaci bibelotów, różnych figurek, wazoników, ozdobnego szkła, książek i innych dekoracji, idealnie pasują do klasycznych wnętrz. Mogą one być dosyć gęsto poustawiane na komodach, na półkach czy na stolikach. Ich styl powinien być prosty, stonowany, absolutnie nie krzykliwy i awangardowy. Z pewnością na kanapie czy łóżku, nie może zabraknąć miękkich, puszystych poduszek, ciepłych i przytulnych koców a na ścianach dekoracyjnych obrazków i fototapet, przedstawiających głównie pejzaże i martwą naturę. Takie dodatki doskonale komponują się z ciepłą i stonowaną kolorystyką, wspaniale uzupełniają każde klasyczne wnętrze.

Wszystkie wnętrza urządzone w stylu klasycznym, są bardzo wygodne, funkcjonalne i bardzo praktyczne. Aż chce się w nich spędzać czas na zabawie z dziećmi, na czytaniu książki, spotkaniu z przyjaciółmi czy wypoczynkowi na kanapie.