Menu Zamknij

Kolor ścian w sypialni a jego znaczenie

Kolory, jakie wybierzemy do naszego mieszkania będą miały ogromne znaczenie nie tylko dla wyglądu pomieszczenia, ale też dla naszego samopoczucia. Co kolor sypialni mówi o jej właścicielu?

Kolory w sypialni a ich znaczenie

Niebieski

Niebieski i jego odcienie nas uspokaja, więc świetnie sprawdzi się w sypialni. Mając takie ściany, będziemy mogli z łatwością się wyciszyć i uspokoić. Osoba, która ma taki kolor w sypialni będzie osobą otwartą i ciekawą świata, ale też spokojną.

Granatowy

Niby to odcień niebieskiego, ale jednak jest od niego znacznie bardziej wyrazisty, więc dobrym pomysłem będzie zastosowanie go na jednej ścianie. Będziemy mogli się dzięki niemu zrelaksować, dzięki czemu będzie nam się lepiej spało i obudzimy się pełni sił na kolejny dzień.

Różowy

Najczęściej w sypialniach pojawiają się jego stonowane odcienie, na przykład pastele czy kolory pudrowe. Kolor ten jest bardzo romantyczny i właśnie taka osoba będzie miała go w swojej sypialni. Będzie to też ktoś bardzo łagodny i lubiący spokój.

Żółty

Coś zupełnie innego, niż kolory, które zostały wymienione do tej pory. Jest on bardzo ciepły, optymistyczny i energetyczny. Takie też będą osoby, które tak malują swoje sypialnie. Żółty może mieć wiele różnych twarzy i tak naprawdę od wyboru jego odcienia będzie zależeć końcowy efekt. Możemy wybrać jasny żółty, który doda nam energii, lub musztardowy, który pokaże nasz świetny gust.

Czerwień

Jest to kolor dla osób, które są energetyczne i ekstrawertyczne. Nieczęsto pojawia się on w sypialniach, bo zamiast uspokajać, działa on na nas pobudzająco. Z pewnością warto go stosować z umiarem, bo jeśli będzie go za dużo, możemy stać się rozdrażnieni i mieć problemy z bólami głowy oraz migrenami.

Zieleń

Zielony jest bardzo optymistyczny i będzie on sprawiał, że będziemy w świetnym humorze. Przywołuje on na myśl naturę, a więc wybierają go osoby, które lubią przebywać na świeżym powietrzu. Osoby, które decydują się na taki kolor w sypialni będą wesołe i energiczne. Niemniej jednak, w przeciwieństwie do czerwonego, zieleń będzie w stanie nas wyciszyć i poprawić jakość snu.

Fioletowy

Jeden z najbardziej eleganckich kolorów, na jakie możemy się zdecydować. Jest to bardzo oryginalna barwa, która nada naszej sypialni wyjątkowego charakteru. Wybierają ją osoby, które lubią wyróżniać się w tłumie. Jest to kolor, który pobudza naszą kreatywność, więc często jest wybierany przez artystów oraz muzyków.

Szarość

Jeden z najmodniejszych kolorów, na jakie możemy się zdecydować. Jest on bardzo neutralny i uniwersalny. Wynika to z tego, że jest on świetnym tłem dla innych kolorów, które zazwyczaj są od niego znacznie wyraźniejsze.

Pomarańczowy

Podobnie do żółtego i czerwonego, jest to kolor bardzo energetyczny. Nie możemy z nim przesadzać. Decydują się na niego osoby, które lubią przygody i zmiany i nie znoszą nudy w życiu. Warto połączyć go z innymi kolorami, na przykład szarościami lub niebieskim. Dzięki temu będzie on znacznie bardziej zrównoważony i nie będzie tak raził w oczy.