Menu Zamknij

Modna kuchnia – jak ją urządzić?

W naszych kuchniach jeszcze niedawno panowała biel. Chcieliśmy, by wszystko wyglądało czysto i minimalistycznie. Obecnie jednak trendy te zaczynają się powoli zmieniać. Co powinniśmy zmienić w naszych kuchniach, żeby były one zgodne z panującymi trendami? Co będzie modne w 2019 roku?

Modna kuchnia

Jeszcze niedawno najmodniejsza była biel, która tworzyła wrażenie minimalizmu i nowoczesności. Obecnie jednak powoli odchodzimy od tego trendu i stawiamy na dużo ciekawsze rozwiązania. Jednym z silniejszych trendów jest malowanie drzwiczek szafek na różne kolory. Z pewnością warto tutaj postawić na pastele lub naturalne barwy, takie jak beż, pomarańcz czy brąz. Jeśli jesteśmy bardziej odważni, możemy też pomalować je na ciemniejsze kolory, takie jak bordowy czy granatowy. W trendach pozostaje nadal czerń, która pozwoli nam zachować ten nowoczesny wygląd naszej kuchni.
Jeśli chodzi o blaty, najmodniejsze będą te ciemne, na przykład drewniane. Kontrastować z nimi będą płytki na ścianach, które powinniśmy ułożyć w ciekawe, geometryczne wzory. Możemy zdecydować się na płytki w niestandardowych kształtach, na przykład trójkątne. Oprócz tego, powinniśmy postawić też na metalowe dodatki do kuchni. Chodzi tutaj głównie o baterię w zlewie, lampy czy uchwyty szafek. Co ciekawe, nie będziemy musieli trzymać się tylko jednego koloru metalu, bo modne będą na przykład zestawienie miedzi ze złotem.

Kuchnia pełna kontrastów

Jeśli chodzi o dodatki do kuchni, bardzo ciekawym trendem jest łączenie materiałów, które do siebie nie pasują. Chodzi tutaj o kontrasty, czyli łączymy ze sobą na przykład metalową baterię zlewu kuchennego z delikatną lampą z papieru ryżowego. W ten sposób będziemy mogli uzyskać bardzo ciekawe efekty, które wcześniej nie pojawiały się w naszych wnętrzach. Chodzi o połączenie czegoś delikatnego z czymś mocniejszym. Dzięki temu powstanie kontrast, który zbuduje ciekawy wystrój. Taka sama zasada pojawia się w trendach kolorystycznych. Powinniśmy łączyć jakiś delikatny, neutralny kolor (beże, brązy, naturalne kolory) z mocniejszą barwą, która będzie kontrastowała z neutralną całością. Dzięki temu nasza kuchnia nie będzie nudna, wbrew przeciwnie, stanie się ona bardzo interesująca i z pewnością przykuje wzrok osób, które będą odwiedzały nasze mieszkanie.

Najmodniejsze dodatki w 2019 roku

Bardzo modne są dywany, najlepiej takie w neutralnych barwach. Świetnie sprawdzą się te wykonane z wełny oraz juty. Niezmiennie od wielu lat w trendach są rośliny doniczkowe. W tym roku powinny być jak największe, najlepiej w skupiskach. Takie żywe dodatki sprawią, że mieszkanie stanie się jeszcze bardziej przytulne, a my będziemy mieli poczucie, że jesteśmy bliżej natury. Jeśli nie mamy ręki do roślin, lepiej będzie kupić te sztuczne, ale tutaj musimy poświęcić chwilę na poszukiwania, bo wiele z nich nie wygląda zbyt ciekawie. Ważne jest to, żeby takie rośliny wyglądały możliwie jak najbardziej prawdziwie. Chodzi o to, żebyśmy sami nie byli w stanie ocenić które rośliny są żywe, a które wykonano z plastiku. Oczywiście najlepsze będą te żywe, a nie każdy jest sobie w stanie z nimi poradzić.