Menu Zamknij

Najmodniejsze kolory 2019 roku

Trendy wnętrzarskie zmieniają się bardzo szybko i czasem ciężko jest za nimi nadążyć. Szczególnie tyczy się to najmodniejszych kolorów, które powinny królować w naszych wnętrzach. Jakie barwy będą modne w tym roku?

Odejście od mocnych barw

W ostatnich latach modne były mocne barwy. Próbowaliśmy wprowadzić trochę życia do naszych białych mieszkań, które były modne jeszcze kilka lat wcześniej. Obecnie jednak zaczynamy powoli odchodzić od tych żywych kolorów i wracamy do czegoś bardziej stonowanego. Przede wszystkim, modne stają się pastele, które rozświetlają wnętrza i stanowią doskonałą bazę. Najmodniejsze będą odcienie niebieskiego, żółtego oraz różowego. Do tych neutralnych kolorów oczywiście nadal możemy dodać jakieś żywsze dodatki, ale nie powinniśmy z nimi przesadzać, żeby nie odwracać uwagi od głównego motywu kolorystycznego w pomieszczeniu.
Oprócz pasteli, bardzo modne stają się naturalne barwy takie jak brązy czy beże. Tego rodzaju kolory sprawiają, że czujemy się spokojniejsi i dużo łatwiej jest nam się zrelaksować. Jako baza doskonale sprawdzą się jasne kolory, ale możemy też wykorzystać ciemniejsze odcienie jako akcent. Świetnie będzie wyglądać połączenie beżu z głębokim, czekoladowym brązem. To ponadczasowe rozwiązanie, które nie wyjdzie z mody za szybko.

Jaki jest kolor roku 2019?

Kolorem roku 2019 został ogłoszony spiced honey, czyli bardzo ciekawy karmelowy odcień. Pokazuje to tylko jak modne stają się naturalne odcienie. Oprócz tego, specjaliści wybrali też beże, pomarańcze i brązy. Wszystkie te kolory będą wyglądały razem doskonale. Będą się one uzupełniać i tworzyć razem bardzo ciekawą całość. W poprzednich latach bardzo modny był także różowy i to się nie zmieni. Za to będziemy musieli postawić na trochę inny odcień różu, bo teraz powinien on być przybrudzony, bardziej neutralny. Doskonale sprawdzi się też czerń, która jest bardzo uniwersalna. Oczywiście nie chodzi o to, żeby malować ściany w mieszkaniu na czarno, bo miałoby to potworny wpływ na nasz nastrój. Zamiast tego, możemy postawić na czerń w kuchni czy łazience. Meble w tym kolorze będą wyglądały bardzo elegancko i dopasują się do każdego nowoczesnego wnętrza. Czerń możemy połączyć z ciemnymi kolorami takimi jak bordo, szmaragd czy fiolet. To bardzo eleganckie połączenie, które doda charakteru naszemu mieszkaniu.

Podsumowując

W tym roku najmodniejsze są naturalne barwy, które powinny królować w naszych mieszkaniach. Sprawią one, że wnętrze stanie się niesamowicie przytulne, a my nie będziemy chcieli z niego wychodzić. Niemniej jednak, warto je też przełamać czymś bardziej wyraźnym i ciemniejszym. W ten sposób dodamy mieszkaniu trochę charakteru i pokażemy, że nie boimy się być odważni.
Najważniejsze jest jednak to, żeby urządzić swoje mieszkanie tak, żebyśmy czuli się w nim dobrze. Nie ma sensu dostosowywać się do trendów, które nam się nie podobają tylko dlatego, że są modne. To w końcu my sami będziemy mieszkać w tym wnętrzu i to my mamy czuć się w nim dobrze! A więc jeśli coś nie jest modne, ale nam się podoba, zdecydowanie powinniśmy na to postawić!