Menu Zamknij

Odmienne style urządzenia domu

Styl skandynawski

Styl skandynawski jest jedną z najbardziej popularnych w ostatnim czasie aranżacji wnętrz. Doskonale nadaje się do domów o większych powierzchniach, w których wszystkie pomieszczenia są przestronne i zapewniony jest dostępn do dużej ilości naturalnego światła dziennego. Przestronność i jasnośc w pomieszczeniach to główne cechy charakterystyczne dla aranżacji w stylu skandynawskim. Meble wykonane z prawdziwego drewna o delikatnym kolorze lub pomalowane na biały kolor to doskonały wybór i gwarancja spójności. Najlepsze kolory jakie kompunują się ze stylem skandynawskim to odcienie szarości, biały oraz delikatne pastelowe barwy. Kolory warto wprowadzać na dodatkach lub tkaninach. Akcesoria takie jak poszewki na poduszki, koce lub inne materiały, najlepiej jest wybierać naturalne o bardzo przyjemnych fakturach i delikatnych wzorach. Styl skandynawski ze względu na swoją ostatnią popularność, daje bardzo duży wybór w wielu sklepach meblarskich oraz wnętrzarskich. Inspiracji na aranżacje warto szukać w internecie, gdzie można odnaleźć odpowiadające nam najlepiej elementy.

Vintage

Posiadając duzy dom, który nie został przez nas wybudowany, lecz należał wcześniej do innych członków rodziny, warto zachować jego klimat urządzając go w stylu vintage. Zachowanie charakteru i wystroju wnętrz starego domu jest bardzo wartościowe i może przynieść nieoczekiwane i jednocześnie niesaowite efekty. Zastosowanie starych rodzinnych pamiątek takich jak zdjęcia lub obrazy do dekoracji wybranych pomieszczeń, to doskonałe rozwiązanie na styl vintage w swoim domu. Każde z pokoi można urządzić na nowo zachowując ducha czasu i dbając o akcent z dawnych lat. Meble to najlepzy sposób na zachowanie klimatu, poprzez ich odnowienie zamiast wymiany na nowe. Stare meble, które zyskują nowy wygląd są niepowtarzalne i nie ma szans, aby zobaczyć podobne w popularnych sklepach meblarskich. Wszystkie odnowienia mozna wykonać samodzielnie poświęcając temu trochę czasu i swojego zaangażowania, które jest więcej warte niż pieniądze wydane na najnowsze meble.

Nowoczesność

Posiadając duzy i przestronny dom, warto stawiać na nowoczesność, która kojarzy się z gustem i wyczuciem stylu oraz panującej mody. Nowoczesne wnętrza mogą być urządzone z elementami w wyrazistych i mocnych kolorach, które wprowadzą odrobinę szaleństwa i ciekawego akcentu do aranżacji każdgo z pomieszczeń. Nowoczesne meble, najczęściej posiadają niepowtarzalną i dość oryginalną formę oraz gładką i często połyskującą strukturę. Najlesze kolory to nowoczesnych wnętrz to biel, szary, czerń, granat oraz wszystkie kolory wyraziste pojawiające się na dodatkach i akcesoriach. Tkaniny takie jak dywan lub poszewki na poduszki i koce, warto wybierać z nowoczesnymi, często geometrycznymi wzorami. Na nowoczesność wnętrza ogromny wpływ może mieć także oświetlenie pomieszczeniń. Zastosowanie najnowszych technologii w oświetleniu poszczególnych pomieszczeń, może całkowicie odbienić ich klimat i nadać zupełnie innego wyglądu niż w ciągu dnia, gdy światło dociera zza okien i jest naturalne oraz delikatne.