Menu Zamknij

Powrót do lat siedemdziesiątych – trendy wnętrzarskie 2019 roku

Moda w aranżacji wnętrz bardzo często zatacza koło i obecnie wracamy do tego, bo było modne w latach siedemdziesiątych. To dobra wiadomość dla tych, którzy mają na strychu stare meble z czasów PRL-u i trochę czasu, żeby je odnowić. W ten sposób możemy uzyskać najmodniejsze meble bardzo niskim kosztem. Co konkretnie staje się modne w 2019 roku w naszych mieszkaniach?

Futurystyczne obłości

Jeśli chodzi o meble, wracamy do tego, co było modne w latach siedemdziesiątych. Głównie chodzi o futurystyczne, obłe meble. Możemy poszukać ciekawych foteli, które od lat stoją na naszych strychach i je odnowić. Świetne będą zaokrąglone fotele w kształcie muszli lub krzesła z giętego drewna. Możemy je postawić przy modnych, okrągłych stołach. Warto pamiętać o tym, żeby łączyć takie meble z trendami kolorystycznymi na ten rok. Możemy postawić na naturalne kolory, takie jak beże i brązy oraz pastele. Jednak jeśli mamy w mieszkaniu pastelowe ściany, warto zainwestować w meble, które będą z nimi kontrastowały. Modna będzie czerń, która jest bardzo uniwersalna i będzie pasować do wielu wnętrz, ale też odcienie, które przywodzą na myśl kamienie szlachetne, czyli bordo lub szmaragd.

Zmiany w trendach meblarskich

Będziemy odchodzić powoli od mebli na cienkich, drewnianych nóżkach, które pasują do stylu skandynawskiego lub vintage. Zamiast tego, nasze fotele czy stoły powinny mieć wyraźniejsze nogi, na przykład wykonane z metalu. Najlepsze będą te mosiężne lub pomalowane na złoto. Nada to naszemu wnętrzu ciekawego, industrialnego wyglądu. Oprócz tego, możemy zupełnie zrezygnować z nóżek i postawić na stoliki w formie walca. Świetnie sprawdzą się tutaj też pufy worki, które są nie tylko wygodne, ale będą też wyglądały świetnie. Jeśli chodzi o materiały, z których będą wykonane te meble, to najmodniejszy będzie wspomniany już metal, ale też kamień czy ciemne drewno. Wszystkie te materiały są bardzo nowoczesne i będą pasowały do mieszkań w takim stylu. Te same materiały powinny pojawić się w naszych dodatkach, a więc możemy na przykład kupić ramki na zdjęcia z metalowymi ozdobnikami. Warto zadbać o to, żeby metal w całym mieszkaniu miał ten sam kolor i wykończenie. Dzięki temu wszystko będzie do siebie pasować i stworzy ciekawą, spójną całość, która będzie daleko od chaosu.

Podsumowując…

Obecnie wracamy do tego, bo było modne 30-40 lat temu, więc jeśli nie wyrzuciliśmy starych mebli, będziemy w stanie sporo oszczędzić na nowych meblach. W sklepach pojawiają się stare modele foteli i stołów, ale wielu z nas ma je nadal na strychu czy w piwnicy. Warto udać się też do domu babci i zapytać czy może ona ma jakieś fotele, których już nie używa. Dzięki temu uzyskamy bardzo modny wygląd mieszkania niewielkim kosztem. Takie elementy warto połączyć z metalem, który nada naszemu wnętrzu industrialny klimat. Takie połączenie starego z nowym jest bardzo modne i proste do stworzenia. Rok 2019 jest w całości poświęcony kontrastom i jeśli podoba nam się taka estetyka, z pewnością będziemy zachwyceni tym, co zobaczymy w sklepach meblowych czy magazynach wnętrzarskich.