Menu Zamknij

Proste i szybkie sposoby na odmianę aranżacji wnętrz

Dodatki

Dotychczasowa aranżacja mieszkania, może się czasem znudzić. Przychodzi wtedy potrzeba dokonania zmian, które mają za zadanie zmianę wyglądu wybranych pomieszczeń. Akcesoria i dodatki, mogą nieco domienić wygląd pokoju. Najczęściej wybór pada więc na zmiany poszewek na poduszki, wybór innych tkanin na zasłony lub zastosowanie nowego dywanu o ciekawym i nowoczesnym wzorze. Zasłony potrafią wprowadzić do pomieszczenia bardzo wyjątkowy wygląd i charakter, który może być niepowtarzalny i bardzo stylowy. Zasłony stają się w ostatnim czasie bardzo modne i wypierają rozwiązania w postaci rolet. Długie zasłony najbardziej nadają się do takich pomieszczeń jak salon, w którym dekoracyjne tkaniny są bardzo dobrym rozwiązaniem. Miękki dywan typu shaggy doskonale nadaje się do sypialni, gdzie nadaje przytulności i całkiem nowego wyglądu. Natomiast łazienka lub kuchnia, do której wprowadzi się nowe dodatki w postaci roślin to świetny sposób na elementy naturalne i jednocześnie ozdobne. Właściwe dbanie o rośliny wpływa na ich wygląd, a przez to i wygląd całego pomieszczenia.

Meble

Bardziej wymagające i większe zmiany może wprowadzić zmiana dotychczasowych mebli w mieszkaniu. Jest to jednak zmiana, która wymaga dużego przemyślenia. Nowe meble powinny pasować do dotychczasowych barw obecnych na ścianach i podłogach, z którymi nie mogą się gryźć. Zły wybór mebli, może spowodować jeszcze gorszy i brzydszy wygląd wnętrza, która do tej pory także nie było satysfakcjonujące. Przed dokonaniem zakupu kompletu mebli, wskazane jest przeglądanie dostępnych inspiracji. Pozwolą one na dokonanie stylowych zmian, zgodnych z najnowszymi trendami i modą w aranżacjach mieszkań. Meble moga także zyskać całkiem nowy i świeży wygląd poprzez ich renowację i specjalne rozwiązania, takie jak odmalowanie lub wymianę gałek. Odnawianie mebli jest bardzo wymagające i potrzebne są do tego specjalne umiejętności. Odnowione własnoręcznie meble cieszą podwójnie, ponieważ wprowadzają nowy i odmienny wygląd, a także są powodem do dumy, dzięki wykonanej pracy. Odnowione meble, można również zakupić w specjalnych sklepach lub zamówić u fachowców, którzy wykonają tę pracę za nas. Stare, a jakby nowe meble pasują do wielu aranżacji i pozwalają na zmiany stosunkowo niewielkim kosztem, lecz jednocześnie odrobiną zaangażowania.

Kolory

Zmiana kolorów na ścianach to pierwszy i bardzo oczywisty pomysł, który przychodzi do głowy podczas planowania zmian we własnym mieszkaniu. Nowe kolory mogą także objąć dodatki, akcesoria i meble. Każde wnętrze odmienione poprzez zmianę koloru na ścianie, wydaje się być całkowicie odmienione i przede wszystkim odświeżone. Jeśli do tej pory na ścianach panowały kolory stonowane, warto postawić na mocne barwy. Wprowadzą one całkiem nowy charakter do mieszkania i zadbają o zadowolenie z dokonanym zmian. Wyraziste barwy obecne w mieszkaniu do tej pory i będące już zbyt krzykliwe, można nieco stonować. Stworzenie nowego i bardziej spokojnego tła, dla mebli i dodatków, odświeża całe wnętrze. Kolory to zmiana, która jest bardzo prosta do wykonania nawet samodzielnie. Nie potrzebuje także zbyt dużych nakładów finansowych oraz zaangażowania w wykonywaną pracę przy odnawianiu swoich aranżacji wnętrz.