Menu Zamknij

Różne style aranżacji wnętrza, którą są najpopularniejsze

Vintage

Aranżowanie wnętrz w stylu vintage staje się coraz bardziej powszechne i pożądane. Główne zastosowanie ma w starych i dużych domach, w których do dnia dzisiejszego czuć klimat oraz ducha z dawnych lat. Jeśli dom należał dawniej do członków rodziny, tym bardziej warto zachować niektóe rozwiązania jak swoista forma pamiątki i upamiętnienia ich życia. Urządzenie domu w stylu vintage jest jednak czasem bardzo trudne i skomplikowane. Wyzwanie jakie staje przed osobą remontująca stary dom, nie powinno powodować rezygnacji. Odnowienie starych mebli to doskonały sposób na wprowadzenie vintage stylu do swoich wnętrz. Meble można przetrzeć papierem ściernym, a następnie pomalować na zupełnie nowy kolor. Zastosowanie nowych gałek stylizowanych na pochodzące z dawnych lat, nadaje wyjątkowości i niepowtarzalności. W starym domu warto przeszukać strych lub piwnicę w poszukiwaniu starych pamiatek po swoich przodkach. Może okazać się, że tajemnicze zakamarki, kryją wiele skarbów takich jak książki, obrazy, dekoracje lub zdjęcia. Niektóre z nich można zastosować w całkiem nowy sposób i dokonać w ten sposób pięknej i bardzo wyjątkowej aranżacji.

Styl loftowy

Jest to coraz powszechniejszy styl, które choć elementy pojawiają się w wielu mieszkaniach oraz domach. Meble w stylu loftowym, najczęściej wykonane są z elementów metalowych oraz drewnianych. Doskonałym przykładem może być regał z kilkoma półkami o ciekawej, lecz bardzo prostej formie. W loftowych wnętrzach bardzo często na ścianach pojawiają się cegły. W najlepszym razie są prawdziwe i specjalnie postarzane. Jednak zaaranżowanie ścianki ze specjalnie nakładanych i przyklejanych do ściany cegiełek, może być porównywalne. Podłoga w loftowym mieszkaniu powinna być drewniana. Parkiet lub naturalne deski, które nie są idealnie równe i gładkie, to charakterystyczny i bardzo gustowny element wystroju wnętrz loftowych.

Skandynawskie wykończenie

Białe meble, drewniane podłogi i przestronność to charakterystyczne elementy wykorzystywane w aranżacjach skandynawskich. Jest to zdecydowanie najczęściej wybierany sposób w ostatnich latach, dzięki czemu na rynku obecne są nieograniczone możliwości oraz wybór mebli oraz akcesoriów. Bardzo istotna jest przestronność oraz światło, którego powinno być mozliwie jak najwięcej naturalnego. Tkaniny na poszewki oraz zasłony warto wybierać z materiałów naturalnych, takich jak na przykład len. Zastosowanie stylu skandynawskiego w swoich wnętrzach gwarantuje piękne i klasyczne aranżacje. Najlepsze kolory do zastosowania w tego typu wnętrzach to szary, biały oraz różne odcienie pastelowe. Nadają one przytulności i ciepła w domu lub mieszkaniu.

Nowoczesne wnętrza

Nowocześnie urządzone wnętrza, najczęściej wyróżniają się wyrazistymi kolorami, ciekawymi formami oraz niepowtarzalnymi lub geometrycznymi wzorami. Kanapa w wyrazistym kolorze to świetny akcent, który może sprawic, że salon będzie nowoczesny i bardzo gustowny. Meble moga przybierac bardz oryginalne formy, który przyciagają wzrok oglądającego. Jednocześnie bardzo nowoczesne są gładkie i błyszczące powierzchnie, które powodują, że pomieszczenie nabiera właściwego charakteru i klimatu. Tworzenie nowoczesnych aranżacji, może być dla niektórych skomplikowane i warto w takiej sytuacji korzystać z dostępnych w internecie lub katalogach wnętrzarskich, inspiracji w nowoczesnym stylu.