Menu Zamknij

Salon w nowoczesnej odsłonie

Urządzanie własnego domu, to duże wyzwanie, które jednak zapewnia mnóstwo pozytywnych emocji. Każdy może sobie urządzić wnętrza swojego domu w dowolnym stylu, grunt by były one przytulne, funkcjonalne i spełniały pokładane w nich oczekiwania. Warto też jednak wziąć pod uwagę aktualnie panujące trendy w dekoratorstwie wnętrz i wykorzystać je przy urządzaniu swojego domu.

Styl nowoczesny w salonie

Jednym z najbardziej popularnych stylów dekoratorskich, jest obecnie styl nowoczesny. To styl bardzo charakterystyczny, który trudno pomylić z innymi trendami w dekoratorstwie wnętrz. Styl nowoczesny pasuje do każdego wnętrza, nieistotne czy ma się dom nowy, świeżo wybudowany, czy odnawia się stare domostwo. Styl ten można wpasować w każde pomieszczenie, wystarczy dostosować się do jego profilu. Styl nowoczesny idealnie nadaje się do salonu jako, że jest to najbardziej reprezentatywne pomieszczenie w każdym domu. Salon pełni kilka funkcji naraz, jest pokojem wypoczynkowym, gościnnym, niejednokrotnie pełni też funkcję sypialni czy biura, zwłaszcza w małych domach, gdzie oszczędność miejsca jest na pierwszym miejscu. Przy urządzaniu tego wnętrza w stylu nowoczesnym, należy więc uwzględnić wszystkie funkcje, które pełni to pomieszczenie i stworzyć przestrzeń przytulną ale i funkcjonalną.

Cechy charakterystyczne nowoczesnego salonu

Nowoczesny salon można bardzo łatwo rozpoznać. Przede wszystkim charakteryzuje go stonowana kolorystyka, głównie czerń, biel i szarości. Jednak te klasyczne kolory w nowoczesnym salonie, powinny zostać przełamane dodatkami z mocnym akcentem kolorystycznym. Dodatków kolorystycznych nie może być zbyt wiele, jednak powinny one mocno rzucać się w oczy. Takim mocnym akcentem kolorystycznym mogą być na przykład intensywnie czerwone poduszki na czarnej lub białej sofie, puszysty dywan pod stolikiem kawowym w odcieniu kobaltu czy też różowe zasłony w oknach. Wybór akcentów kolorystycznych, powinien być dobrze przemyślany. Nie mogą one przytłaczać wnętrza, mają go urozmaicić.

Poza kolorystyką, bardzo ważna jest struktura mebli, dodatków i wykończeń. W nowoczesnym salonie nie może zabraknąć mebli wykończonych na wysoki połysk. Takie meble są niezwykle eleganckie i gustowne, doskonale odbijają światło i powiększają optycznie całe pomieszczenie. W takich wnętrzach doskonale się też sprawdzi skóra i materiały skóropodobne. Są one kwintesencją elegancji i dobrego gustu. Meble w kolorze czarnym lub białym, są typową cechą charakterystyczną nowoczesnych salonów.

Prostota formy i minimalizm

Salon w wydaniu nowoczesnym, powinien być urządzony elegancko i stylowo, ale przy zachowaniu prostoty formy i minimalizmu. Mała ilość mebli i dodatków, zapewnia dużą przestrzeń użytkową. Poza tym bardzo dobrze się prezentuje. Mimo, że mebli powinno być w nowoczesnym salonie jak najmniej, to powinny one być efektowne i przykuwające uwagę. Okazała sofa na środku pomieszczenia, duży, oszklony barek czy stylowa biblioteczka na książki, to elementy, które doskonale się sprawdzą w każdym nowoczesnym salonie.

Nowoczesny salon to wnętrze w stonowanej, zimnej kolorystyce, z meblami o głębokim połysku i ekskluzywne materiały wykończeniowe.