Menu Zamknij

Styl aranżacji mieszkania w kamienicy

Elegancja

Mieszkania w kamienicy posiadają pewien wyjątkowy i całkowicie niepowtarzalny charakter, który można doskonale podkreślić urządzając wnętrza w odpowiednim stylu. Jednym z nich jest styl elegancki. W wielu kamienicach do dnia dzisiejszego, można spotkać piękne sztukaterie na ścianach lub sufitach, które wyeksponowane nadają elegancji i odpowiedniego stylu. Warto więc wykorzystać te elementy i resztę aranżacji wykonać w pasującym do nich guście. Świetnym sposobem na zachowanie elegancji w mieszkaniu jest zastosowanie mebli tak zwanych ludwikowskich. Są to meble stylizowane na pałacowe lub zamkowe, które są bardzo eleganckie i mają niepowtarzalny wygląd. Wszystkie komody, kanapy i fotele w stylu ludwikowskim. Kolory zastosowane w eleganckich wnętrzach mogą być dowolne, jednak ich odcienie powinny być raczej stonowane. Zbyt krzykliwe akcenty, potrafią całkowicie zaburzyć odbiór i spójność całego wnętrza. Warto stosować także do wykończenia i wprowadzenia dodatków oraz różnych akcesoriów, tkaniny szlachetne. Sama tkanina potrafi bardzo wiele zmienić i nadać odpowiedni klimat we wnętrzu mieszkania.

Mieszkanie loftowe

Ze względu na duże przestrzenie w mieszkaniach w kamienicach, styl loftowy idealnie do nich pasuje. Ściany, które wyglądają na surowe i niezaaranżowane, mają niepowtarzalny wygląd. Do tego drewniane i nieco przetarte podłogi, to gwarancja zachowania loftowego charakteru w mieszkaniu. Kolory loftowych mieszkań pozostają głównie w barwach brązowych i bardzo naturalnych. Meble nie powinny być zbyt wymyślne i rzucające się w oczy. Warto natomiast wprowadzić roślinność, która będzie dominowała nad meblami oraz innymi akcesoriami. Duże okazy roślin, które są jednocześnie ozdobne, wprowadzą bardzo przyjemną atmosferę i poprawią jakość oraz komfort życia w mieszkaniu. Rozwiązania stosowane w mieszkaniach loftowych to przede wszystkim zachowanie otwartej i dużej przestrzeni bez zbędnych dodatków oraz akcesoriów. O takie wnętrza można się bardzo łatwo postarać właśnie w mieszkaniu w kamienicy.

Vintage

Kamienice same w sobie mają bardzo wyjątkowy i klimatyczny charakter. Warto zachować tę spójność aranżyjąc swoje wnętrza w stylu vintage. Jest to raczej nieokreślony sposób na urządzanie mieszkania, które daje możliwość zastosowania wielu ciekawych i bardzo nietypowych rozwiązań. Vintage może nawiązywać do bardzo różnych okresów z przed lat, co daje prawie nieograniczone mozliwości. Najważniejszy jest więc wybór kierunku w jakim chcemy podążać planując urządzanie swojego mieszkania. Elementy pasujące do wnętrz w vintage stylu, najlepiej jest szukać w miejscach nietypowych takich jak sklepy ze starociami, antykwariaty lub targi starości. Można w ten sposób za niewielkie pieniądze nabyć naprawdę wyjątkowesztuki, które doskonale wpiszą się w klimat mieszkania. Kolejnym miejscem, w którym warto poszukiwać to stara piwnica lub strych. Znajdują się tam często przedmioty będące swoistymi skarbami oraz pamiątkami rodzinnymi o wartości sentymentalnej. Wprowadzenie takich pamiątek do swoich wnętrz nadaje wyjątkowości i pewnego klimatu, który jest nie do podrobienia. Poprzez wyeksponowanie pamiątek rodzinnych, można oddać cześć i szacunek swoim przodkom, a jednocześnie zadbać o piękny i stylowy wygląd swojego mieszkania.