Menu Zamknij

Styl glamour – jak uniknąć kiczu?

Styl glamour nie należy do najpopularniejszych, bo jest bardzo charakterystyczny i ma tak samo wielu przeciwników, jak i zwolenników. Charakteryzuje się on przepychem i błyskiem, który często kojarzony jest z kiczem. Oprócz tego, styl ten przywołuje na myśl wszechobecny róż i fiolet oraz kryształowe żyrandole. Nie będzie to styl, który sprawdzi się w każdym wnętrzu i zdecydowanie nie spodoba się osobom, które na co dzień skłaniają się ku nowoczesności. Niemniej jednak, z pewnością są osoby, które są nim zachwycone. Jak urządzić mieszkanie w stylu glamour i nie pójść w stronę kiczu?

Elegancja jest w cenie

Meble w stylu glamour są bardzo wytworne i eleganckie. Opierają się one na ponadczasowych formach, które sprawią, że każde wnętrze będzie wyglądało elegancko. Przede wszystkim opierają się one na stylu francuskim, który stosuje się już od wielu lat. Zazwyczaj stosuje się do ich wykonania kamień, stal, drewno oraz szkło, dzięki czemu wyglądają one bardzo solidnie. Z drugiej strony, mają one bardzo opływowe kształty, które nadają im lekkości. Raczej nie ma tutaj prostych kształtów i klasycznych brył. Do ich wykonania często używa się stali szlachetnej oraz naturalnych kamieni. Dzięki temu są one nie tylko piękne, ale też bardzo funkcjonalne i solidne.
Można je też połączyć z czymś bardziej nowoczesnym, dzięki czemu uda nam się stworzyć bardzo ciekawy kontrast. Możemy na przykład postawić na nowoczesne krzesła wykonane z przeźroczystego plastiku oraz stół na klasycznych nogach przywołujących na myśl barok. Takie mocne kontrasty dodadzą lekkości całemu pomieszczeniu i sprawią, że będzie ono wyglądało naprawdę niepowtarzalnie. Z pewnością będzie tutaj też miejsce na nowoczesne sprzęty, które w ciekawy sposób wpasują się w klasyczne wnętrze.

Luksusowe dodatki

Najważniejsze w stylu glamour będą ciekawe dodatki, które pozwolą nam na wprowadzenie odrobiny luksusu do naszego wnętrza. Możemy więc poszukać dodatków wykonanych ze srebra lub czegoś, co będzie pozłacane. Świetnie sprawdzą się też elementy kryształowe, na przykład robiący ogromne wrażenie żyrandol, który jest bardzo charakterystyczny dla tego stylu. Akcesoria mogą być także ozdobione drogimi kamieniami lub materiałami, które je imitują. Najważniejsze jednak będzie to, żeby spojrzeć na to wszystko z przymrużeniem oka. Nie chcemy przecież sprawiać wrażenia kiczu. Ważny będzie tutaj za to przepych, ale nie należy z nim przesadzać. Styl ten balansuje bowiem na granicy kiczu i musimy uważać, żeby jej nie przekroczyć.

Kicz – czy da się go uniknąć?

Niezależnie od tego, co zrobimy, z pewnością znajdą się osoby, które stwierdzą, że nasze wnętrze w stylu glamour jest kiczowate. Musimy jednak pamiętać o tym, że najważniejsze to patrzeć na nie z przymrużeniem oka. Nie możemy też zapominać o tym, że to my mamy czuć się dobrze w swoim mieszkaniu i nie powinniśmy przejmować się opinią innych osób. W końcu to my spędzamy najwięcej czasu w naszych wnętrzach, a nie osoby, które nas czasem odwiedzają. Jeśli podoba nam się kicz, powinniśmy postawić na kicz! Styl glamour będzie w takiej sytuacji idealny!