Menu Zamknij

Styl glamour – kicz czy klasa?

Styl glamour budzi wiele kontrowersji. Jedni uważają, że jest to sposób na luksusową aranżację wnętrz, kiedy inni twierdzą, że mieszkania w tym stylu są kiczowate. Ale czym właściwie charakteryzuje się tym styl? Przede wszystkim blaskiem, żywymi kolorami i stylowymi meblami!

Styl glamour – czym się charakteryzuje?

Najważniejsze tutaj są kontrasty. Zestawiamy meble, które na pierwszy rzut oka do siebie zupełnie nie pasują, na przykład nowoczesne, szklane stoły z zabytkowymi, barokowymi krzesłami. Kontrasty mogą też być widoczne w materiałach i fakturach. Możemy śmiało zestawić przedmioty matowe z tymi błyszczącymi. Tak samo wygląda to w przypadku kolorów. W ten sposób dodajemy trochę lekkości i zabawy do luksusowego, eleganckiego wnętrza. Dzięki temu udaje nam się uniknąć kiczu, z którym często kojarzony jest ten styl.

Wnętrza w stylu glamour – na jakie kolory postawić?

Większość osób powie, że styl glamour kojarzy im się z różami i fioletami. To skojarzenie jest bardzo dobre, bo faktycznie można używać tych barw. Nie jesteśmy jednak do nich ograniczeni, bo jeśli nie mamy ochoty malować naszych ścian na wyraźny, różowy kolor, od którego będą nas bolały oczy, możemy postawić na coś bardziej przybrudzonego. Świetnie sprawdzą się też beże czy brązy, które zawsze będą wyglądały elegancko. Często zestawia się tutaj bardzo wyraziste kolory z bardziej przytłumionymi, żeby nasze wnętrze nie było tak przytłaczające. Świetnie sprawdzą się tutaj przygaszone zielenie, które wbrew pozorom będą współgrały z wieloma kolorami. Możemy też postawić na jasne kolory, które zdominują pomieszczenie, ale przełamać je ciemniejszymi dodatkami. Czasem można też znaleźć wnętrza w stylu glamour, które urządzone są w czerni i bieli. Takie wyjście jest ponadczasowe i zawsze będzie wyglądać bardzo elegancko i stylowo.

Najważniejszy jest blask

Tak naprawdę najistotniejszy będzie blask, który powinien być bardzo wyraźny. Z pewnością powinniśmy postawić na błyszczące tkaniny, kryształy oraz srebro. Świetnym pomysłem będzie kryształowy żyrandol, który będzie stanowił najważniejszy element całego pomieszczenia. Z pewnością nasi goście nie będą w stanie odwrócić od niego uwagi. Oprócz tego, możemy zdecydować się na poduszki wykonane z atłasu. Możemy też poszukać mebli, które będą miały jakieś ciekawe, błyszczące zdobienia. Warto postawić też na szkło, na przykład na stołach czy krzesłach. Warto dodać też duże lustra, które wizualnie powiększą naszą przestrzeń. Warto poszukać takich, które będą miały jakieś błyszczące, przyciągające uwagę ramy. Ważne będą też dodatki, w których bardzo łatwo będzie nam przemycić trochę blasku. Mogą to być różne eleganckie wazony na kwiaty, patery czy innego rodzaju dodatki.

Podsumowując

Najważniejsze będzie tutaj zachowanie równowagi pomiędzy tym, co nowoczesne i wszechobecnym przepychem. Styl glamour zdecydowanie przykuwa wzrok, ale musimy uważać, żeby efekt nie był kiczowaty. Dlatego na taki wystrój będziemy musieli spojrzeć z przymrużeniem oka. Ważne jest też to, żeby pamiętać, że wnętrze w tym stylu nie będzie podobało się każdemu.