Menu Zamknij

Styl Glamour- wnętrza pełne blasku

Wnętrza naszego domu, oddziałują na nasze samopoczucie i nastrój każdego dnia. Dlatego powinno się starannie urządzić swój dom, tak by można się w nim było czuć dobrze i wygodnie. Dom można urządzić na wiele różnych sposobów, bo mnóstwo jest stylów dekoratorskich. Style te różnią się od siebie dosyć diametralnie i satysfakcjonują różne oczekiwania i gusta. Jednym z ciekawszych stylów w dekorowaniu wnętrz jest styl Glamour. To styl, który kojarzy się z przepychem, blaskiem, często też z awangardą.

Złoto i srebro – kwintesencja stylu Glamour

Styl Glamour każdemu kojarzy się z blaskiem i przepychem, bo to cechy charakterystyczne tego stylu wnętrzarskiego. Jest to bardzo popularny styl na całym świecie, od wieków modny i gustowny. Można go spotkać w apartamentach, starych i nowych domach. Wcale nie jest powiedziane, że styl ten przynależy do luksusowych willi i zamków, taki styl może odmienić charakter każdego domu czy mieszkania. Kwintesencją stylu Glamour, jest złota i srebrna kolorystyka. Kolory te pięknie się mienią, rozjaśniają wnętrze, sprawiają, że jest ono wyjątkowe i niepowtarzalne. Czym więcej błysku, przepychu, blichtru i połysku tym lepiej. Kolory te mogą być umieszczone na ścianach, w formie dodatków i bibelotów czy materiałów wykończeniowych. Idealnym dodatkiem w tej kolorystyce będzie efektowny wazon, zegar czy figurki na komodzie.

Kryształy, cyrkonie, diamenty – wykończenie i dodatki

W wnętrzu urządzonym w stylu Glamour, nie może zabraknąć blasku. Można go uzyskać poprzez różnego rodzaju diamenciki, kryształki, cyrkonie i inne świecidełka, które będą przyozdabiać różne elementy wyposażenia danego pomieszczenia. W sklepach z wyposażeniem wnętrz, można znaleźć mnóstwo produktów w stylu Glamour. Są to wszelkiego rodzaju lampy stojące i wiszące, zegary, ramki na zdjęcia, bieżniki, wazony, figurki, ozdobne misy, poduszki, koce, zasłony i firany i wiele innych. Brokatowe zasłonki, bogate żyrandole z wiszącymi kryształkami, puszyste poduszki z naszytymi cyrkoniami, dywan z błyszczącymi nitkami, to wszystko idealnie będzie pasować do wnętrza urządzonego w stylu Glamour.

Wszechobecne lustra we wnętrzach Glamour

Jednym z ważniejszych dodatków w wnętrzach urządzonych w stylu Glamour, jest również lustro. Czym więcej luster tym lepiej, można się nawet pokusić o stworzenie całej ściany z luster, efekt będzie piorunujący. W lustrach pięknie będzie się odbijać światło i blask, tworzony przez różne błyszczące dekoracje. Lustra te mogą mieć różne formy, można powiesić w pokoju duże lustro w bogato zdobionej świecidełkami ramie albo też zdecydować się na mnóstwo małych okrągłych luster i powiesić je na jednej z ścian, stworzy się w ten sposób niezwykłą dekorację. Zwykle lustra w stylu Glamour, mają brokatowe ramy, trójwymiarowe, złote lub srebrne, wybór jest więc bardzo duży.

Wnętrza urządzone w stylu Glamour, są eleganckie i gustowne, są to wnętrza, które każdego zachwycą. To wnętrza z klasą, jednak aby taki efekt uzyskać, należy pamiętać o zachowaniu umiaru, by wnętrza nie przytłoczyć zbyt dużą ilością błyszczących dodatków.