Menu Zamknij

Trendy wnętrzarskie 2019 – co jest najmodniejsze?

Nie da się ukryć, że trendy wnętrzarskie zmieniają się bardzo szybko i czasem ciężko jest za nimi nadążyć. Na szczęście ten rok nie zmienia tak wiele jak poprzednie lata, więc jeśli będziemy chcieli, by nasze mieszkanie było urządzone zgodnie z najnowszymi trendami, wcale nie będziemy musieli zmieniać aż tak wiele. Co będzie najmodniejsze w 2019 roku?

Powrót do kamienia – najmodniejsze płytki

Jeśli chodzi o płytki, tutaj wracamy do lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Bardzo modny wtedy był kamień i lastryko, których używano na podłogach i parapetach. Wiele osób kojarzy je z PRL-em, bo faktycznie wtedy były one najmodniejsze. Teraz jednak przechodzimy przez ich wielki powrót, bo lastryko staje się najmodniejszym materiałem do użycia na naszych podłogach. W ten sposób jesteśmy w stanie nadać naszemu mieszkaniu eleganckiego, albo nawet luksusowego charakteru. Decydując się na takie rozwiązanie warto pomyśleć nad ogrzewaniem podłogowym, bo tego rodzaju materiały bardzo szybko stają się zimne. Jeśli chodzi o kolory, jakie mają panować na naszych podłogach, będzie to przede wszystkim szarość, beż czy przybrudzony róż. Podłoga powinna być przede wszystkim neutralna i stanowić tło dla reszty wystroju.

Nieidealne wnętrza

Na naszych podłogach zagości naturalność. Najlepsze będą ręcznie robione płytki, gdzie każda z nich będzie troszkę inna. Takie nieidealne płytki o naturalnych barwach sprawią, że poczujemy się jakbyśmy byli bliżej natury. Warto postawić na jakieś ciekawe formaty czy wzory. Nasza podłoga nie powinna być nudna, a zamiast tego ma przyciągać uwagę. Jeśli chodzi o wzory, to bardzo modne będą te roślinne oraz imitujące kamień. Bardzo modne stają się też płytki o ciekawych kształtach, na przykład heksagonalne lub trójkątne. Stworzą one bardzo ciekawy wzór w naszych łazienkach i kuchniach. Modne będą też wyraźne fugi, na przykład w innym kolorze, niż reszta płytek.

Maksymalizm – najmodniejsze wzory w 2019 roku

Jeszcze do niedawna najmodniejszy był minimalizm, w którym stawialiśmy na prostotę i neutralne barwy. Obecnie zaczyna się to zmieniać i stajemy się coraz bardziej odważni w dekorowaniu naszych wnętrz. Warto zastanowić się nad połączeniem jakichś ciekawych faktur, kolorów oraz wzorów. Z pewnością bardzo modne stają się kwiatowe wzory, które powinny być duże i wyraźne. Możemy też postawić na jakieś wyraźniejsze kolory, które ożywią nasze wnętrza. Bardzo modne będą wzory geometryczne, które możemy połączyć z neutralnymi barwami na ścianach. Świetne będą wyraźne tapety z dużymi wzorami. Mogą one być kwiatowe lub geometryczne. Najważniejsze jest to, żebyśmy nie bali się eksperymentować w naszych mieszkaniach. Możemy naprawdę poszaleć z aranżacją naszego wnętrza, bo przecież modny jest maksymalizm. Ważne jest jednak to, żeby trzymać się wybranej palety kolorów, żeby uniknąć chaosu.

Najważniejsze jednak jest to, żebyśmy czuli się dobrze w naszym mieszkaniu, a więc jeśli jakiś trend nam się nie podoba, nie ma sensu zmuszać się do niego. W końcu my sami będziemy przebywać w naszym mieszkaniu i to nam musi się ono podobać.