Menu Zamknij

Wnętrza w stylu rustykalnym

Dom to wyjątkowe miejsce dla każdego z nas, to miejsce gdzie czujemy się bezpiecznie, swobodnie i po prostu dobrze. Zwłaszcza jeśli wnętrza tego domu są urządzone z uwzględnieniem wszystkich naszych potrzeb i oczekiwań. Każdy z nas ma jakiś swój ulubiony styl jeśli chodzi o wnętrza, jedni dobrze się czują we wnętrzach pełnych przepychu, inni zaś cenią sobie minimalizm i prostotę formy. Śledząc trendy w dekoratorstwie można jednak zauważyć, że coraz więcej ludzi decyduje się na urządzenie swojego domu w stylu rustykalnym. Styl ten ma wiele zalet, którym warto się bliżej przyjrzeć.

Jak wygląda rustykalne wnętrze?

Jeśli można być scharakteryzować styl rustykalny jednym słowem, była by to biel. Bo styl ten głównie opiera się o białą kolorystykę, w najprostszym jej wydaniu. Wnętrza rustykalne to białe ściany, białe podłogi, zwykle też bielone meble. W takich wnętrzach jest bardzo mało akcentów kolorystycznych, czasem nie ma ich praktycznie wcale. Biel ewentualnie może być przełamana szarością lub beżem. W rustykalnym wnętrzu, nie może zabraknąć prostych, drewnianych mebli. Obecnie w sklepach z wyposażeniem wnętrz, można kupić specjalnie postarzane meble i dodatki do wnętrz rustykalnych.

Oświetlenie rustykalnego pomieszczenia

Cechą charakterystyczną rustykalnych wnętrz, jest także duża przestrzeń i dużo naturalnego światła. W takich wnętrzach bardzo często pozostawia się całkowicie odsłonięte okna, nie wiesza się w nich firan ani zasłon. Ewentualnie można w nich zamontować proste drewniane żaluzje, by zapewnić sobie prywatność nocną porą. Dlatego też wnętrza w stylu rustykalnym, mają dużo naturalnego światła z zewnątrz, przez to wydają się jeszcze bardziej przestronne i naturalne. Jeśli zaś chodzi o oświetlenie sztuczne, to w tego typu wnętrzach doskonale się sprawdzą proste, metalowe, wiszące lampy. Obecnie bardzo modne są klosze wykonane z metalowych prętów, tego typu lampy dają dużo światła i doskonale oświetlają każde pomieszczenie. Zwykle są one w kolorze białym lub siwym, mogą być również czarne. Lampy powinny być proste, bez żadnych ozdób.

Do jakich wnętrz najbardziej pasuje styl rustykalny?

W stylu rustykalnym można urządzić wiele pomieszczeń w domu, są jednak takie pomieszczenia, do których ten styl będzie idealnie pasował. Bardzo efektownie może się prezentować na przykład salon w stylu rustykalnym. To pomieszczenie bardzo łatwo można na taki styl przerobić. Wystarczy przemalować ściany na biały kolor, usunąć mocne dodatki kolorystyczne, podłogę wymienić na taką w jasnym kolorze, usunąć firany i zasłony a meble zamienić na drewniane, postarzane.
Innym pomieszczeniem w którym styl rustykalny będzie się ciekawie prezentował, jest kuchnia. Coraz więcej producentów tworzy zabudowy kuchenne w stylu nowoczesnym. Szafki kuchenne, stół i krzesła jadalniane, są w takim wypadku wykonane z surowego drewna, które dodatkowo może zostać pobielone. Wszelkie nowoczesne sprzęty kuchenne niezbędne w takiej kuchni, można schować w zabudowie kuchennej. Kuchnia w stylu rustykalnym jest prosta ale i bardzo przytulna.

Wnętrza rustykalne mają swój niepowtarzalny charakter. Są proste, minimalistyczne, ale też schludne i bardzo ciekawe.