Menu Zamknij

Wybór i zakup własnej nieruchomości

Mieszkanie deweloperskie

Zakup mieszkania deweloperskiego jest bardzo dobrym wyjściem dla osób, które pragną rozpocząć swój nowy etap w życiu w całkiem nowym miejscu. Mieszkania deweloperskie wymaga wykończenia i urzadzenia jeszcze przed dokonanie wprowadzki. Dlatego należy pamiętać o wszystkich tych elementach przed podjęciem decyzji o wyborze mieszkania w stanie deweloperskim. Ogromnym jego plusem jest możliwość urządzenia i wykończenia mieszkania w swoim własnym stylu, który tworzymy od podstaw. Daje to prawie nieograniczone możliwości i rozwiązania, które mozna zastosować w mieszkaniu. Często jednak zdarza się tak, że mieszkania deweloperskie oddawane są z pewnym opóźnieniem i w tym czasie potrzebujemy innego miejsca do zamieszkania. Powierzchnia mieszkania, które zostanie kupione, powinna być dostosowana do obecnych potrzeb, lecz także warto przemyśleć zmiany, które mogą zajść w naszym życiu i wtedy potrzebny będzie większy metraż i znacznie większa ilość pomieszczeń w mieszkaniu.

Mieszkanie z rynku wtórnego

Używane mieszkania najczęściej charakteryzują się mniejszą ceną za metr kwadratowy, dzięki czemu mogą być bardziej korzystne cenowo za całość. W tej samej cenie co średniej wielkości mieszkanie deweloperskie, możemy nabyć używaną nieruchomość o znacznie większej powierzchni. Mieszkania używane są już urządzone oraz wykończone, a to oznacza, że od razu można w nich zamieszkać, ponieważ spełniają wszystkie najpotrzebniejsze potrzeby. Najlepszą sytuacją jest, gdy mamy czas na wykonanie remontu i odświeżenia mieszkania, mieszkając w innym miejscu. Natomiast w przypadku, gdy nie mamy na to czasu możemy wykonać remont w późniejszym czasie już w trakcie mieszkania w zakupionej nieruchomości. Przed zakupem używanego mieszkania najlepiej jest zorientować się w okolicy oraz sąsiedztwie. Uprzykrzający życie sąsiedzi lub zła lokalizacja, mogą być bardzo dużą przeszkodą do kupienia mieszkania.

Praca i finanse

Do podjęcia decyzji o zakupie nieruchomości, należy dokładnie przeliczyć swoje możliwości finansowe, jakimi dysponujemy. Posiadanie stałej pracy jest podstawą do spełnienia swoich marzeń. Przeważająca większość ludzi, pozwala sobie na zakup nieruchomości wyłącznie z pomocą banku w postaci kredytu hipoecznego. Staranie się o kredyt hipoteczny powinno się rozpocząć znacznie wcześniej. Niektóre banki wymagają oświadczeń na temat wysokości zarobków z poprzedniego roku, dlatego jest to minimum czasu, w którym należy zacząć myśleć o kredycie. Wszystkie zarobki jakie otrzymujemy, powinny być udokumentowane. Ponadto bardzo dużym plusem i pozytywną informacją dla banku jest posiadanie pozytywnej histori kredytowej w banku. Informacja o terminowej spłacie rat z poprzednich kredytów lub pożyczek sprawia, że nasza wiarygodność wzrasta. Warunkiem koniecznym do spełnienia przed przyznaniem kredytu hipotecznego jest posiada oszczędności na wpłatę własną. Najczęściej musi być ona w wysokości około 10-20 procent wartości całego mieszkania. Oszczędności pozwolą także na dokonanie remontu i zakup wszystkich potrzebnych do mieszkania mebli oraz sprzętów, które często nie kosztują wcale mało.