Menu Zamknij

Wygodny styl Boho we wnętrzach

W swoich domach, cenimy sobie różne rzeczy. Jednak na pierwszym miejscu jest wygoda. Każdy chce czuć się wygodnie i komfortowo w swoim domu, dlatego urządzając swój dom, warto wziąć pod uwagę to w jakim stylu go urządzimy. Niektóre style wnętrzarskie, są bardzo eleganckie i gustowne, ale nie zawsze praktyczne i przytulne. Dlatego jeśli komuś bardzo zależy na tym, by stworzyć sobie wygodną przestrzeń do wypoczywania w swoim domu, powinien się zastanowić nad urządzeniem domu w stylu Boho.

Styl dla osób ekspresyjnych, optymistycznych, często podróżujących

Styl Boho jest niezwykle charakterystyczny, zarówno jeśli chodzi o modę, jak i o urządzanie wnętrz. Wnętrza urządzone w stylu Boho, są na tyle ciekawe, że nie można obok nich przejść bez poświęcania im uwagi. Styl Boho we wnętrzach idealnie nadaje się do właścicieli mieszkań i domów, którzy dużo podróżują po świecie i z tych wycieczek przywożą wiele różnych ciekawych przedmiotów dekoracyjnych i mebli. Styl Boho to mieszanka kolorów, struktur i materiałów, takie wnętrza są trochę chaotyczne i zagracone, ale też niezwykłe i nietuzinkowe. W stylu Boho można urządzić cały dom albo tylko nie które pomieszczenia. Najlepiej w takim stylu będzie się prezentować sypialnia, biuro czy salon.

Sypialnia w stylu Boho

Jednym z najlepszych pomieszczeń w domu, pasującym do tego stylu jest sypialnia. Miejsce to samo w sobie kojarzy się z wypoczynkiem i wygodą, styl Boho idealnie więc będzie tu pasował. W sypialni urządzonej w stylu Boho nie może zabraknąć wzorzystych tkanin w oknach, kolorowych dywanów, barwnych bieżników, antycznych mebli, dodatków i bibelotów w jak największej ilości. Wnętrza Boho są przytulne głównie dzięki tkaninom. Nie muszą one do siebie pasować, grunt by dodawały przytulności temu wnętrzu. Często w sypialniach Boho wiesza się na ścianach widokówki z różnych rejonów świata, łapacze snów, pejzaże, makatki itp. W wnętrzach w stylu Boho nie może też zabraknąć produktów Hand Made, ręcznie robionych. Mogą to być ozdoby z wełny, ze sznurków, z drewna. Takie dodatki idealnie będą pasować do tego wnętrza.

Gdzie kupić meble i dodatki w stylu Boho?

Jest bardzo dużo miejsc, gdzie można kupić meble i inne dodatki w stylu Boho. Jednym z najlepszych do tego miejsc, jest tak zwany Pchli Targ czy Targ Staroci. W takich miejscu można znaleźć mnóstwo starych mebli, antyków, które doskonale będą współgrać z wnętrzem w stylu Boho. Poza tym w takim miejscu jest mnóstwo starych bibelotów, pamiątek z różnych stron świata, wzorzystych tkanin, które idealnie będą pasować do tego stylu. Innym miejscem gdzie na pewno znajdzie się meble i dodatki w stylu Boho, jest komis meblowy. Jeśli ktoś zaś nie ma czasu na jeżdżenie do sklepów, na targi i do komisów, może poszukać dekoracji i mebli w stylu Boho w Internecie. W tym miejscu jest mnóstwo sklepów internetowych o tematyce Boho, gdzie jest wiele ręcznie robionych mebli i ozdób.

Styl Boho jest bardzo inspirujący, takie wnętrza nigdy się nie nudzą. Ciągle można do nich dodawać nowe przedmioty przywiezione z podróży czy zakupione na targu staroci, przez co takie wnętrza staną się jeszcze ciekawsze.